Мови

 

Анонси

«Київська Церква: соборність та синодальність» ІІ-га онлайн (богословсько-канонічна) сесія УХАТ

У середу 27 травня о 17:00 Інститут екуменічних студій УКУ проведе ІІ-гу онлайн сесію Українського християнського академічного товариства

Інститут екуменічних студій УКУ проведе ІІ-гу онлайн сесію УХАТ (Українського християнського академічного товариства) у середу 27 травня о 17:00 «Київська Церква: соборність та синодальність» богословсько-канонічний аспект.

Доповідачі:

1. О. д-р Роман Фігас, науковий співробітник ІЕС УКУ: «Синодальність та соборність: богословське окреслення термінів»

2. Вл. Димитрій Рудюк, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ: «Соборність Православної Церкви України – історична ретроспектива та сучасний стан»

3. Вл. Теодор Мартинюк, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ: «Соборність та синодальність в УГКЦ – канонічна перспектива»

4. О. д-р Іван Дацько, Президент ІЕС УКУ: «Cинодальність і соборність у документах православно-католицького богословського діалогу»

Дискутанти:

1. Прот. Георгій Коваленко, Ректор ВПУ Святої Софії – Премудрості

2. Вл. Олександр Драбинко, Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ

3. Д-р Павло Смицнюк, Директор ІЕС УКУ

4. О. д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин

5. Д-р Роман Соловій, професор кафедри богослов'я та релігієзнавства НПУ імені М.П.Драгоманова

Модератор: Тарас Дмитрик, відповідальний секретар УХАТ

Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації

Міжнародний онлайн семінар УХАТ Українського християнського академічного товариства

В середу 20 травня о 16:00 відбудеться І-ша сесія 2020 (Історичний аспект) «Київська Церква: соборність та синодальність»

Доповідачі:

1. Проф. Петро Кралюк, НУ «Острозька академія»: «Касіян Сакович про соборне життя в Київській православній митрополії»

2. Д-р Ігор Скочиляс, УКУ: «Між євхаристійною еклезіологією і церковним адмініструванням: Інститут єпархіяльних соборів у Київській митрополії домодерного періоду (періодичність, склад учасників, програма)»

3. О. д-р Петро Балог ОР, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського: «Проблема соборності і подвійного сопричастя в Церквах Київської традиції»

Дискутанти:

1. П. Василь Кметь, к. і. н., Наукова Бібліотека ЛНУ імені Івана Франка

2. П. Андрій Смирнов, к. і. н., НУ «Острозька академія»

3. О. д-р Михайло Димид, Український католицький університет

4. Прот. Георгій Коваленко, Відкритий Православний університет Святої Софії-Премудрості

Модератор:

Тарас Дмитрик, відповідальний секретар УХАТ

Для учачсті в семінарі заповніть, будь ласка, формуляр

В межах проекту Інституту Екуменічних Студій УКУ Екуменічний Соціальний Тиждень відбудеться онлайн дискусія "Наслідки пандемії для довкілля: нові виклики та можливості".

Цією дискусією ми також підтримуємо ініціативу Папи Франциска, а саме Тиждень Laudato SI (16-24 травня 2020), з нагоди п’ятиріччя Енцикліки на тему дбання про спільний дім.

- "Який світ ми хочемо залишити тим, що прийдуть після нас, дітям, які ростуть? Спонукуваний цим запитанням, я б хотів запросити вас взяти участь у Тижні Laudato Si' від 16 до 24 травня 2020. Це всесвітня кампанія з нагоди 5-ї річниці Енцикліки Laudato Si' на тему дбання про спільний дім. Я поновлюю свій невідкладний заклик відповісти на екологічну кризу. Волання землі й волання бідних не можуть більше чекати. Подбаймо про створіння, що є даром нашого доброго Бога-Творця. Разом відзначмо Тиждень Laudato Si'. Нехай Бог благословить вас і не забувайте молитися за мене" - Папа Франциск.

Поки діяльність людини поставлена на паузу із-за пандемії короновірусу, ми спостерігаємо як змінюється довкілля.

В часі дискусії поговоримо з нашими спікерами про те: - Як змінюється довкілля зараз? (міфи і реальність)

- Очищення повітря, відновлення флори і фауни,

- наскільки це ситуативно і як це зміниться після повернення людей з ізоляції і відновлення діяльності? Як це можна зберегти?

- Які стратегії та системні підходи захисту довкілля під час і після пандемії?

- Утилізація засобів захисту (костюми, окуляри, маски, рукавички, якими зараз користується практично весь світ): що треба робити зараз станом на вчора?

- Що можуть робити релігійні організації, громада та бізнес щоб захищати довкілля будучи он-лайн

- Сталий бізнес - шляхи розвитку

- Як ми можемо переорганізувати своє життя? Та ін.

Спікери:

Остап Семерак , політик, Міністр Кабінету Міністрів України (2014), Міністр екології та природних ресурсів (2016-2019)

о. Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, священик ПЦУ

Володимир Шеремета, голова Бюро з екологічних питань УГКЦ

Зіновій Свереда, доктор соціальної економіки, віце-президент Української Кооперативної Федерації, екс-доцент Папського Григоріанського Університету (Рим, Італія)

Участь в заході безкоштовна, потрібно зареєстуватись 

Ближче до заходу усі зареєстровані отримають покликання, за яким відбудеться дискусія.

Додаткова інформація - irakit@ucu.edu.ua

Ірина Кітура, координатор проекту Екуменічний Соціальний Тиждень

Інститут екуменічних студій вітає Предстоятеля і Главу Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) з 50-літнім ювілеєм.

Ваше Блаженство, Ви присвятили своє життя служінню Богові, Христовій Церкві й Українському народові.

Знаємо, що для Вас є близькою рана довголітнього поділу між християнами. Працею нашого інституту бажаємо допомагати Вашому Блаженству здійснити екуменічне покликання нашої Церкви і дочекатися благословенного дня єдности і сопричастя Церков.

Нехай Господь дарує Вам многая і благая літа!

Працівники Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.

Пасхальні вітання 2020

Інститут екуменічних студій вітає усіх із світлим празником Христового Воскресіння

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету щиро вітає усіх із світлим празником Христового Воскресіння.

Нехай пасхальне світло, що перемагає будь-яку темряву, освітлює наше життя, перемагає розділення та приносить радість єднання.

Оголошено прийом доповідей та заявок на організацію подій!

Міжнародний форум 13 Екуменічний соціальний тиждень «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії» 7-10 жовтня 2020, Львів, Україна

Ключові спікери: Проф. Юрген Мольтман, Д-р Джон Хрісавгіс

Щорічний міжнародний форум Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) об’єднує ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян та молодіжних організацій навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній Доктрині Церкви, тим самим стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

Цьогорічний форум присвячений інтегральній екології. Зв'язок духовного, етичного, політичного, економічного, соціального підходів у вирішенні екологічних проблем являє собою суть інтегральної екології.

ЕСТ прагне залучити фахівців до обговорення екологічних проблем та створити майданчик міждисциплінарного обміну досвідом та діалогу. Ми прагнемо налагодити комунікацію між усіма гравцями екологічних змін (громадський сектор, науковці, бізнес, Церква та релігійні організації, ЗМІ, прикладні екологи, державний сектор) та через їх меседжі почути той самий «крик Землі».

Організатори: Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Бюро УГКЦ з питань екології, ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку», ініціатива «Чисте місто» та ін.

ЕСТ запрошує науковців, практиків, освітян, представників релігійних організацій, громадських ініціатив, соціальних інституцій, благодійних фондів, які працюють та цікавляться темами екології та соціальної доктрини, надсилати анотації/пропозиції доповідей та панелей у нижче поданих тематиках, та не обмежуватись лише ними:

- Екологія, економіка та суспільство

- Локальна, національна, міжнародна політика та захист довкілля

- Соціальна справедливість та екологія

- Інтегральна екологія та християнська Соціальна доктрина у сфері екології

- Енцикліка Папи Франциска “LaudatoSi’”

- Екологічне виховання, освіта та духовність

- Екологія як екуменічне та міжрелігійне питання

- Екологія культури та повсякденного життя; екологія та мистецтво.

Доповіді:

ЕСТ запрошує подавати індивідуальні анотації для доповідей на тему інтегральної екології. Доповідь має тривати не довше 15 хв. Прохання надсилати анотації обсягом не більше 350 слів і коротку біографію до 1 червня 2020 року. Завчасні подання дуже вітаються.

Заходи:

ЕСТ запрошує подавати пропозиції на проведення заходів в межах форуму. Необхідно вказати наступну інформацію:

- Тема, тривалість і формат заходу (круглий стіл, семінар, майстер-клас, панельна дискусія, презентація проекту, презентація книги, культурно-мистецький захід, флеш-моб, вебінар, показ фільму та ін.)

- Цільова аудиторія

- Технічне обладнання: екран, проектор, мікрофони, доступ до інтернету, переклад. Враховуючи обмежену кількість технічно обладнаних майданчиків, ми заохочуємо заявників використовувати свій ноутбук чи планшет

- Перелік спікерів та модератора (-ів).

Максимальний час проведення заходу – 3 години. Ви можете організувати не більше 2 подій в часі форуму на різні тематики. Один учасник не може бути модератором та спікером на одному і тому ж заході одночасно. Ми запрошуємо аплікантів відібраних Організаційним комітетом ЕСТ пропонувати доповідачів на заявлені події. Організаційний комітет не покриватиме витрати на проїзд доповідачам. Проживання може бути надано на запит.

Будь ласка, надсилайте опис пропозиції на проведення заходів обсягом не більше 500 слів і коротку біографію до 15 травня 2020 року. Завчасні зголошення дуже вітається. Пропозиції надсилайте Ірині Кітурі (irakit@ucu.edu.ua) з темою листа – ЕСТ доповідь або/і ЕСТ захід. За детальною інформацією звертайтесь електронною поштою або за телефоном 0631154761.

https://www.facebook.com/esweekucu/

https://www.esweek.org.ua

В межах проекту Інституту екуменічних студій УКУ - 13-ий Екуменічний соціальний тиждень "Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії", відбудеться Вебінар "Коли з любові до сухої трави спалимо себе"

Спікер - Андрій Сенюк, начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА

Чому не можна палити суху траву?

Які наслідки весняних підпалів?

Які альтернативи утилізації сухої трави?

Андрій Сенюк зазначає - "Останнім часом спостерігаємо картину, коли через масове випалювання сухої рослинності поля та смуги вздовж автомобільних доріг занурюються у суцільні димові завіси.

З початку 2020 року зафіксовано більше 1000 !!! випадків пожеж у природному середовищі на площі 300 га. Це «рекордна» цифра за останні роки.

Задаємося питанням «Чому в XXI столітті освічена нація так недбало ставиться до рідної землі?» На Сході землю випалюють градами, а тут мешканці та власники землі так бездушно і бездумно палять рідну землю.

Спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів (29 березня поблизу аеропорту у м. Львові), полігонів з відходами, через дим виникає загроза дтп. Ці пожежі ставлять під загрозу підприємства критичної інфраструктури і часом коштують бюджетові десятки мільйонів гривень. Та найтрагічніше, що через самовільні підпали гинуть люди, з 2016 року загинуло більше 10 осіб".

Запрошуємо долучитися до вебінару та поширювати інформацію серед своїх знайомих та родичів.

Трансляція вебінару відбудеться на сторінці 14 квітня о 16:00 https://youtu.be/RQLkq4SCeFs

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSuzg_Qak_gFWRFxSwdOSlkikTg80h...

Онлайн дискусія з працівниками Інституту екуменічних студій УКУ «Церкви і календарні питання: причини, виклики та нагоди»

Зустріч відбудеться 9 квітня о 16:00 в онлайн форматі ZOOM-конференції

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету ініціює обговорення актуальної теми причин та наслідків існування різних церковних календарів, а саме: чому Церкви використовують різні календарі у своєму літургійному житті, чому в Україні більшість Церков все ще живе за юліанським календарем, чому цього року знову «дві» Пасхи, чому найбільше християнське свято Великодня християни не святкують разом, і чи можливо щось змінити у даній ситуації.

Зустріч відбудеться 9 квітня о 16:00 в онлайн форматі ZOOM-конференції.

Тему будуть висвітлювати наукові працівники ІЕС: Тарас Дмитрик (ПЦУ) та о. Роман Фігас (УГКЦ), розмову модерує науковий працівник ІЕС Тарас Курилець.

Щоб долучитися до обговорення, а також задати ваші питання, переходьте за посиланням: https://zoom.us/j/558405621

Фільми про ІЕС та МПЕН

Тут ви можете переглянути фільм про те, де ви будете навчатися. Сам інститут та його проекти. А також навчання на МПЕН очима студентів.