Мови

 

«Пророк на скелі власних слабостей»

У четвер 22 вересня Андрій Шкраб’юк проведе відкриту лекцію про богословський доробок іконописця Єжи Новосельського

За ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ та Польського інституту у Києві відбудеться відкрита лекція «Пророк на скелі власних слабостей». Зустріч проведе Андрій Шкраб’юк, який розповість про важливі богословські сенси, які хотів донести через свої роботи талановитий художник та іконописець Єжи (Юрій) Новосельський. Андрій Шкраб’юк – протопсалт, перекладач літургійних текстів та аспірант богослов'я, він багато років перекладає твори Новосельського.

Лекція відбудеться у четвер 22 вересня о 19:00 перед храмом Святої Софії Премудрості Божої (Українського католицького університету) на площі Святої Софії Премудрості Божої, 1, вулиця Козельницька, 4, Львів.

З 30 липня 2022 львів’яни мають можливість оглянути виставку сучасної ікони польського іконописця українського походження Єжи Новосєльського (1923 - 2011). Він був професором Академії мистецтв у Кракові, удостоєний звання Doctor honoris causa Львівської академії мистецтв (2008).

Новосєльський створив власний неповторний художній стиль: поєднував у своєму малярстві дві філософії — західну і східну, дві культури — польську та українську. Попри те, що він був сучасним художником, проте був заглибленим у візантійську традицію.

З 15 по 28 вересня виставка розташована на території студентського містечка УКУ перед храмом Святої Софії Премудрості Божої. Експозицію також планують виставляти в інших локаціях Львова.

За детальнішою інформацією звертайтеся romano@ucu.edu.ua