Мови

 

Умови конкурсу

ПОЛОЖЕННЯ

про конкурс «Репортери надії в Україні» на кращу статтю, репортаж або програму, яка є «інформацією-носієм рішень»*

*«Інформація-носій рішень» - це інформація, яка не лише представляє важливі питання сучасного суспільства, а й дає на них конкретні відповіді і показує шляхи вирішення проблем та спонукає людей до дій; це модель вирішення проблемної ситуації, яка може бути застосована іншими людьми в інших місцях.

Вступ

Конкурс для журналістів, які готові своїм пером і словом нести свідчення надії в український інформаційний простір, і таким чином долати атмосферу відчаю, безсилля і апатії. Повага до особистості кожної людини, утвердження високої моралі та духовних цінностей, дотримання журналістської етики – основні критерії конкурсних матеріалів.

Конкурс створено на зразок подібного проекту, який успішно реалізується у Франції (www.reportersdespoirs.org).

В Україні над проектом працюють студенти Магістерської програми екуменічних наук Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету (далі робоча група). Це молоді люди, які не бажають стояти осторонь, а хочуть заявляти про свою активну життєву позицію і впливати на суспільні процеси в нашій державі.

1. Мета і завдання Конкурсу

1.1. Метою Конкурсу є подолання в українському суспільстві атмосфери відчаю, безсилля і апатії шляхом зміни інформаційного простору.

1.2. Завдання Конкурсу:

- Заохотити журналістів до написання цікавих матеріалів, які не тільки представляють проблеми, а й подають шляхи їх вирішення.

- Спонукати кожного українського читача/слухача/глядача не бути пасивним споживачем, а впливати на інформаційний простір, звертаючись до редакцій ЗМІ і висловлюючи своє бачення речей.

- Поширити на більш широку аудиторію матеріали, які є «інформацією-носієм рішень».

- Підняти в українському суспільстві нові вимоги щодо якості медіа-продуктів, дотримання журналістами професійної етики і поваги до кожної особистості.

- Наголошувати на корисних та тривалих ініціативах у різних сферах діяльності: соціальній, економічній, культурній, релігійній тощо.

2. Організатор Конкурсу та конкурсна комісія

2.1. Організатором конкурсу виступає Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету.

2.2. Конкурсну комісію представляє експертне журі, до складу якого входитимуть провідні журналісти та громадські діячі України.

3. Термін і місце проведення Конкурсу

3.1. Конкурс починається з моменту публічного оголошення про нього – 8 червня 2010 року і триватиме до 28 вересня 2011 року.

3.2. Інформація про Конкурс розміщується на сайті Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету, а також у медіа-ресурсах партнерів цього проекту та в інших ЗМІ.

4. Учасники Конкурсу

4.1. До участі в Конкурсі запрошуються штатні та позаштатні кореспонденти українських друкованих та електронних ЗМІ, телебачення і радіо, які мають чи не мають професійне посвідчення та чиї матеріали відповідають вимогам Конкурсу.

4.2. Конкурсні роботи мають бути «інформацією-носієм рішень» і відповідати нижче наведеним вимогам:

- повага до особистості кожної людини;

- доступність для розуміння широкого кола людей;

- сприяння подоланню концептуалізму на основі дослідження конкретного прикладу;

- креативність і динаміка у викладі матеріалу;

- достовірність викладених фактів;

- резонансність теми;

- виконують виховну та просвітницьку функцію;

- містять конкретні рішення проблем;

- дають конкретні відповіді на актуальні питання світового, національного чи місцевого значення;

- базуються на моральних цінностях та журналістській етиці;

- передають складність і комплексність певного феномену та різні підходи для його сприйняття.

4.3. Матеріали, подані на Конкурс, повинні бути опубліковані, озвучені, показані у будь-яких українських засобах масової інформації (українською або російською мовою), а також розміщені в електронних ЗМІ в період з 6 червня 2010 року по 6 червня 2011 року.

4. 4. Роботи на Конкурс можуть подаватися як авторами, так і читачами/ глядачами/слухачами із заповненою анкетою встановленого зразка та (див. Додаток 1). Коли стаття чи репортаж є працею співавторів, усі члени групи повинні бути вказані у анкеті кандидатури. Вони будуть вважатися одним кандидатом. Головна особа, яка підписує цю анкету, свідчить, що інші автори чи правонаступники підписали цей документ. Організатори Конкурсу не є відповідальними у випадку рекламації чи заперечення одного автора чи правонаступника, які не підписали цієї анкети.

4.5. Матеріали з поміткою «На конкурс» надсилаються на адресу Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету: 79011, Львів, вул. Свєнціцького, 17, або на електронну адресу reporternadii@gmail.com.

4.6. На Конкурс подаються:

- оригінали газетних або журнальних публікацій (або ксерокопії газетних і журнальних шпальт), видрукувані копії матеріалів електронних ЗМІ із обов’язковим зазначенням гіперпосилання, копії аудіо- чи відео запису матеріалів на компакт-диску з ефірною довідкою;

- анкета учасника конкурсу, належним чином заповнена та підписана (бланк анкети розміщений на http://www.ecumenicalstudies.org.ua/reportery

- не повні досьє учасника конкурсу не зможуть брати участь у Конкурсі.

4.7. Матеріал, який подається в електронному вигляді, повинен бути у наступних форматах:

- друковані матеріали — у відсканованому вигляді в форматі .jpeg,

- матеріали, розміщені на інформаційних Інтернет-ресурсах — у текстовому форматі .doc із зазначенням гіперпосилання. Пересилати такі матеріали електронною поштою у вкладеному файлі.

4.8. На конкурс приймаються матеріали обсягом:

- Відео-матеріали - до 60 хв.

- Аудіо-матеріали - до 30 хв.

- Друковані матеріали - не більше - 20 тис. знаків.

4.9. Кількість матеріалів, поданих одним автором – не більше п`яти.

5. Визначення результатів Конкурсу

5.1. Визначення найкращих робіт Конкурсу відбуватиметься у чотирьох номінаціях:

- «Суспільство»,

- «Економіка»,

- «Культура»,

- «Релігія».

5.2. Робоча група Конкурсу після останньої дати прийому конкурсних робіт (6 червня 2011 року) розглядають подані роботи та оцінюють їх відповідно до вимог, зазначених у п. 4.2. цього Положення.

5.3. Робоча група Конкурсу визначають по 10 фіналістів у кожній із чотирьох тематичних категорій (номінацій). Аналіз результатів Конкурсу і списки фіналістів 10 вересня 2011 року оприлюднюються на сайті Інституту екуменічних студій та в медіа-ресурсах партнерів цього заходу.

5.4. З кожної десятки фіналістів члени експертного журі визначать авторів матеріалів, які посіли перше, друге і третє місця. Під час IV Екуменічного Соціального Тижня, у вересні 2011 року відбудеться перегляд матеріалів фіналістів та оголошення переможців Конкурсу. Дату цього дня визначатиме експертне журі.

5.5. Імена переможців Конкурсу оприлюднюються в день оголошення на сайті Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету та в медіа-ресурсах партнерів цього заходу.

5.6. Матеріали переможців будуть опубліковані/ретрансльовані на сайті Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету.

5.7. Експертне журі має право відкинути статтю/репортаж, які, на думку його членів, не відповідають критеріям відбору конкурсу.

5.8. Члени експертного журі Конкурсу залишають за собою право не присуджувати премії у різних категоріях у різних типах мас-медіа у випадку, якщо відібрані кандидатури не відповідатимуть критеріям, встановленим «Репортерами надії в Україні».

6. Нагородження переможців Конкурсу

6.1. Нагородження переможців відбудеться одразу після їх оголошення членами журі (під час IV Екуменічного Соціального Тижня у вересня 2011 року). Четверо авторів, які посядуть перші місця у кожній окремій категорії, отримають грошові винагороди у сумі 3000 грн. і відзнаки учасників Конкурсу. Автори двох наступних місць – призи від спонсорів і дипломи учасників Конкурсу. Фіналісти отримують дипломи учасників Конкурсу.

6.2. У випадку, якщо переможець Конкурсу не зміг приїхати на вручення диплому і призу, відзнаку і винагороду (грошову чи матеріальну) організатори Конкурсу відсилають йому поштою.

7. Прикінцеві пункти Положення

7.1. У ході прийому робіт на Конкурс щотижня на сайті Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету будуть розміщені найцікавіші матеріали, отримані на цей момент. Це розміщення матеріалу не свідчить про те, що він уже оцінений журі, а є лише частиною інформування громадськості про перебіг заходу.

7.2. Конкурсні матеріали можуть бути використані Організатором Конкурсу для популяризації ідеї Конкурсу з обов’язковим узгодженням з автором матеріалу, із зазначенням імені та прізвища автора та першоджерела його оприлюднення.

7.3. Подані на Конкурс матеріали не повертаються.

7.4. Колегія конкурсу «Репортерів надії в Україні» залишає за собою право змінювати це положення, якщо цього вимагатимуть обставини, попередивши про це учасників Конкурсу.

7.5. Участь у конкурсі означає цілковиту і беззастережну згоду з положенням про конкурс «Репортери надії в Україні».