Мови

 

 

 

Випускники про програму

 

Відгуки:

_____________________________________________________________________________________

Михайло КОБРИН, заступник директора Дому Франка, випускник Магістерської програми екуменічних наук

 

 

Юліана Лавриш, випускниця програми, журналіст проекту "Духовна велич Львова", PhD

Програма допомагає глибше пізнати міжконфесійне і міжрелігійне життя.  За час навчання я отримала глибокі знання з християнського віровчення, розуміння інших культур і релігій. Проте програма має і практичний вимір. Люди, які приходять на навчання, намагаються жити цим духовним життям. Я знаю дуже багато людей, які удосконалили себе як християни.

 

 

Олег Богун, студент

Навчання на програмі – це відкриття себе через інших. Це шанс відкрити і зрозуміти невідоме досі, пізнати глибше свою ідентичність. Це можливість розширити свій християнський світогляд  і освіжити своє бачення міжконфесійного і міжрелігійного життя.

Тут можна навчитись побачити і почути інше, завжди щось нове для себе,  навчитись бути в комунікації з людьми і світом.

 


Олеся Барчук,  журналіст, pr-менеджер, репортер у друкованих та інтернет-виданнях, координатор pr -проектів, випусковий редактор інтернет-видання «Духовність», контент-менеджер, smm-спеціаліст.

 

МПЕН – це не просто навчальна магістерська програма, а можливість змінити своє життя на краще. Середовище професійних, цікавих та ерудованих людей, які прагнуть відкрити для себе нову сферу діяльності.

Журналіст за освітою, мені було необхідно обрати тематичний напрям і фахово почати його вивчати. Релігійною тематикою я цікавилась ще в університеті, в якому паралельно навчалась, і вибір був очевидний – релігійна журналістика.

Два роки навчання на МПЕН дали мені якісний пакет знань. Творчий, самодостатній, критично мислячий колектив студентів та відкритих і дуже крутих викладачів змінили мій світогляд назавжди. Ми, звичайні студенти, долучалися до великих соціально корисних проектів, як Екуменічний соціальний тиждень, конкурс «Репортери надії Україні». Також, мали змогу їздити за волонтерськими програмами за кордон, слухати відомих викладачів з різних країн світу, яких запрошували читати нам лекції.

Особисто для мене були незабутніми подорожі на Соціальний тиждень  в Ліон, на літній академічний курс до Риму на два тижні, організованими ІЕС. Ну і, звісно, дуже запам'ятались реколекції перед Великоднем, бо кілька днів у році були у тиші та роздумах).

Участь в інститутських проектах, знання та здобутий досвід допомогли мені після закінчення МПЕН почати кар'єру в Інституті екуменічних студій як піар-менеджер і випусковий редактор інтернет-видання «Духовність». Дякую ІЕС за чудові роки навчання!

Анна Оленська, випускниця програми

2015-2016 рр. - волонтер майстерні “Знесіння” спільноти Лярш-Ковчег (Львів, Україна);

2016-2017 рр. - асистент спільноти Лярш-Дублін (Ірландія);

2017-теперішній час - асистент спільноти Лярш-Оттава (Канада).

 

Про Інститут екуменічних студій я дізналась на IV курсі філософії Франкового університету і через рік вступила на Програму. Багатьом студентам Інституту знайома історія із паралельним навчанням у двох університетах: це про балансування між чимось новим і ще незвіданим та  вже таким знайомим і освоєним. У моєму випадку, це стало своєрідним знайомством із колами Данте. Закінчивши філософські дослідження із відзнакою, я наважилась відкрити для себе новий світ - світ неповносправності на програмі МПСС. Це дало мені змогу зустріти цікавих людей, добрих друзів, почерпнути мудрість знаючих і практикуючих, а також познайомитись із батьками, братами і родичами людей із особливими потребами. Я почала волонтерувати в спільноті Лярш-Ковчег впродовж року і завершила ІЕС написанням магістерської роботи під назвою “Інтерпретація цінності осіб з особливими потребами в спільноті. Богословський, прикладний, прагматичний вимір”.

 

Спасибі чудовій команді ІЕС та МПСС, зокрема Оксани Винярської, професійним викладачам та неповторній групі за терапію, духовне зростання, нові інтелектуальні обрії та підтримку в наукових та особистих досягненнях.

Здобуті ресурси допомагають реалізовувати себе “за професією” і водночас нею не обмежуватись, будувати стосунки, слухати, бути терпеливим і толерантним, бачити Господній образ в собі та ближньому.

 

P.S. Cпасибі пану Віктору Жуковському за натхнення до писання.