Мови

 

ІЕС проведе дводенний науковий онлайн семінар

"Екуменічна концепція УГКЦ: від візії до втілення"

Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці з Патріаршою комісією УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин проведе дводенний онлайн семінар під назвою "Екуменічна концепція УГКЦ: від візії до втілення" в межах третього навчального модуля Екумнічної формацйної програми. Захід відбудеться 4-5 березня о 16:00-17:30 в форматі zoom-конференції.

Щоб взяти участь у семінарі, необхідно зареєструватися тут.

Концепція заходу:

УГКЦ вважає, що екуменізм та порозуміння між Церквами є одним із пріоритетів її діяльності. Бачення своєї місії в екуменічному русі УГКЦ прописує в своїй Екуменічній концепції. Цього року втрачає чинність Концепція, яка була оприлюднена 23 лютого 2016 року. Ми хочемо присвятити цей семінар підбиттю підсумків цього важливого документу, та дати відповіді на кілька питань: Які основні досягнення документу? Яку роль зіграв цей документ в поширенні екуменічної свідомості серед вірних УГКЦ? Як він вплинув на відношення між УГКЦ та іншими конфесіями в Україні? Як він сприймається іншими Церквами? Чого можна очікувати від оновленої Концепції, яка має невдовзі з’явитися, беручи до зміни в Православному світі останніх років?

Перший День, 4 березня, 16:00-17:30:

• Модерує др. о. Ігор Шабан, Голова Комісії УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин

• о. Роман Андрійовський, Проректор Дрогобицької семінарії УГКЦ: «Напрацьовуючи Екуменічну концепцію УГКЦ»

• Владика Олександр (Драбинко), Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ: «Екуменічна концепція УГКЦ - православна рефлексія»

• Єпископ Павло Шварц, Предстоятель Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України: «Чого можуть навчитися одні в одних УГКЦ та Протестантські Церкви?»

Другий день, 5 березня, 16:00-17:30:

• Модерує о. Роман Фігас, науковий працівник ІЕС

Володимир Мамчин, докторант богословського факультету Інсбрукського університету Франца Леопольда (Австрія): «Які кроки слід зробити українським конфесіям, щоб бути більш відкритими: західний досвід»

• о. Микола Біляк, член Синодальної Комісії з міжхристиянських відносин ПЦУ: «Чи можлива спільна концепція єдності для УГКЦ та ПЦУ?»

Тривалість доповідей 15 хв. + дискусія.

Довідка:

Екуменічна формаційна програма (ЕФП) – це тривала навчально-формаційна програма, розроблена спільно Інститутом екуменічних студій та Патріаршою комісією УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин для священиків, членів екуменічних єпархіальних комісій УГКЦ та осіб зацікавлених справою християнської єдності, задля глибшого розуміння сучасних екуменічних процесів в Україні і світі та сприяння практичних ініціатив міжхристиянського діалогу та порозуміння. ЕФП проходить за часткової підтримки Підкомітету Допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі Конференції католицьких єпископів Америки.