Мови

 

ФІНАЛІСТИ КОНКУРСУ «РЕПОРТЕРИ НАДІЇ В УКРАЇНІ»

10 найкращих робіт у трьох категоріях: телебачення, радіо і публікація в пресі чи Інтернеті. Тематика матеріалів різноманітна: екологія, охорона здоров’я, політика, економіка, культура, соціум та релігія. Тут є низка пропозицій як пережити кризу, а також ідеї з поліпшення економічної, екологічної та соціальної ситуацій у країні, матеріали про людей, які мають фізичні вади, але вміють повноцінно жити тощо.

Оголошення і нагородження переможців конкурсу відбудеться 27 травня 2009р.

Фіналісти конкурсу «РЕПОРТЕРИ НАДІЇ В УКРАЇНІ»

ПРЕСА

1. Влад Якушев - "Вечерние Вести", м. Київ - “Спортзалам нужны бабки”: автор порушує важливу проблему дітей вулиці і подає шлях вирішення. Один із способів, як забрати проблемних дітей з вулиці, це – спорт. В. Якушев пропонує скласти перелік спортзалів, у яких майже ніхто не займається, і створити на їхній основі безплатні групи для дітей.

2. Галина Світліковська - газета “Волинь-Нова”, м. Луцьк - “Що робити – скаржитись на труднощі чи засукувати рукави?”: стаття, яка подає низку пропозицій і свідчень про те, як пережити кризу.

3. Мар’яна П’єцух - журнал “Новинар”, м. Київ - “Морський бій”: проблема чорноморського флоту – думки чиновників та кримчан.

4. Михайло Городецький - газета “ОбщеЖитие” м.Краматорськ - “Пластиковый измор»: розглянуто екологічну проблематику. Зокрема шкідливість поліетиленових упаковок. Натомість автор пропонує купувати “екосумки”, виготовлені з тканини, щоб не забруднювати навколишнє середовище.

5. Надія Пастернак - журнал “Молочна промисловість”, м. Київ - “Чи буде сировина якісна і в достатній кількості?”: розглядається сільськогосподарська тематика. Попри те, що кількість худоби у приватному секторі, а також сільськогосподарських підприємствах зменшилася, Україна має хороші шанси стати світовим виробником молока.

6. Олег Листопад - газета “Новая”, м. Київ - “Копченое сердце”: які захворювання спричиняє куріння, і як з допомогою підняття акцизів на сигарети можна зменшити кількість курців і поповнити державний бюджет.

7. Олександр Ворошилов - газета “Старий Замок “Паланок”” м. Мукачево, Закарпатська обл. - “Музей, який здатний заробляти на себе”: матеріал про ідею створення на базі золоторудника музею-атракції під назвою "Українське золото”, про те, як можна використовувати природні багатства для розвитку і сприяння туризму.

8. Олександр Галяс, Геннадій Степаненко - газета “Порто-франко”, м. Одеса -“Корпорація доброти”: у статті йдеться про медіа-акцію, яку проводить обласне радіо. Її організатори ставлять за мету розглянути тему соціальної корпоративної відповідальності Також тут є розповіді про тих, хто безпосередньо займається практичною реалізацією доброчинних акцій.

9. Олена Гуленко - газета “Новая”, м. Київ - “Я не страшная… Меня можно потрогать”: на прикладі розповіді однієї людини показано глибинну проблему ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД людей, а також те, наскільки активно і з оптимізмом можуть жити ці люди.

10. Юрій Чорней - газата "Доба", м. Чернівці - “Донкіхоти на колесах”: подає нетрадиційний підхід до вирішення транспортної проблеми. Велосипедна тема. Спроба вибудувати навколо велосипеда нову філософію вуличного руху.

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

1. Анастасія Ковальчук – ТК Тоніс, м. Киів –– «День хворого»: сюжет про дітей-аутистів та школу для них, засновану Марією Щедрик, дочка якої також аутист.

2. Зоряна Попик – Львівське телебачення (ЛТБ), Подаруй надію «Подолання стереотипів про місце неповносправних у соціумі»: сюжет про спільноту «Лярш-Ковчег» та загалом дітей хворих на ДЦП.

3. Оксана Сенишин – ТРК Люкс, м. Львів – «Церква з Кутів»: розповідає про дерев’яну Михайлівську церкву 17 століття в селі Кути. Студенти влаштували благочинний аукціон, щоб врятувати храм від знищення часом.

4. Олена Бікоєва – ТРК Ірта, м. Луганськ – «Ліс»: сюжет про те, як влада міста Луганська в 2007 році вирішила розподілити 9 гектарів лісу між підприємствами для будови торгівельно-розважального комплексу. Жителі міста надіслали зібрані підписи в секретаріат Президента, і таким чином вдалося захистити ліс.

5. Ольга Стратійчук – 5 канал – «Михайло Жар»: сюжет про віл-інфікованих дітей, яких взяв під опіку священик Михайло Жар в організований ним будинок сімейного типу, де зараз проживає 37 дітей.

6. Світлана Хрущак – Новий канал – «Ікона»: сюжет про освячення 50 копій Почаївської ікони для сліпих людей.

7. Світлана Хрущак – Новий канал – «Паливо»: сюжет розповідає про чоловіка, який знайшов вихід із газової кризи, обладнавши в своєму домі котел на дровах.

8. Тетяна Муравель – ТРК Люкс, м. Львів – «Цементний завод»: сюжет розповідає про новаторські ідеї керівництва цементного гіганта, де спалюючи у виробничих печах використані шини, одночасно економлять дороге паливо та вирішують екологічну проблему.

9. Христина Стець – ТРК Люкс, м. Львів –– «Діти з синдромом Дауна»: показує життя дітей з синдромом Дауна і намагається переконати глядача у тому, що синдром – це не вирок, а лише «інакшість», з якою можна жити, тішитись життю і приносити радість іншим.

10. Юлія Дячук – 1+1 «Територія позитиву»– «Повір в себе»: сюжет наводить кілька прикладів подолання страху та перемоги над самим собою, щоб кардинально змінити своє життя після пережитого стресу чи горя.

РАДІО

1. Євген Клімакін - Радіо Емануїл, м. Київ - «Дар усиновлення»: сироти ніколи не залишені Богом, історії про те, як діти знаходять нових батьків, як Бог відповідає на молитви.

2. Євген Солонина - Радіо Свобода - «Аншлаг посеред кризи»: Київ – кияни та гості столиці атакують театри, розкуповуючи квитки за місяць-півтора. У чому причини українського театрального ренесансу? Чи є любов до драматургії суто українським оригінальним проявом світової кризи, чи просто наше суспільство нарешті доросло до високого мистецтва?

3. Ірина Самарцева - Радіо «Житомирська хвиля» - «Здоров’я»: порушено проблему придбання апарату скрінінг контролю слуху у немовлят. Оголошення про збір коштів і пошук спонсорів мало результат: для обласної дитячої лікарні зібрали 130 тисяч грн. для придбання медобладнання, виготовленого в Данії.

4. Марія Долина - Авторадіо Кременчуг - «Благоустрій у місті»: Безкорисливі оптимісти стають до праці за чистоту у рідному місті, голос народу.

5. Марічка Набока, Надія Шерстюк - Радіо Свобода - «Біоенергія»: чи готова країна перейти на альтернативні джерела енергії? Приклади виробництва.

6. Ярослав Кандиба - Радіо Свобода - «Електронна демократія в Німеччині»: он-лайн петиція зібрала понад 50 тисяч підписів. Цікавий приклад того, як німецька громадськість впливає на роботу свого парламенту, надсилаючи йому петиції через Інтернет. Під зверненням до депутатів підписалося понад 50 тисяч осіб.

7. Ярина Капітан - Львівська Хвиля - «Безпритульні у Львові»: безпритульні у Львові заробляють на життя, продаючи журнал. Спільнота взаємодопомоги «Оселя» започаткувала проект вуличного видання». У світі така практика діє у 37-ми країнах. В Україні Львів став другим після Одеси.

8. Юлія Роїк - Еко-Фм, м. Львів, Вікторіанські історії – «Не обмежуватися обмежуваннями»: жінка, яка в молоді роки втратила зір, дає приклад усім, хто вважає себе не досить міцним, для здійснювання важливих справ. Вона сама займається наукою, керує обласною організацією та втілює безліч проектів.

9. Юлія Роїк - Еко-Фм, м. Львів, Вікторіанські історії - «За життя дитини»: про те, як несхитна довіра до Бога та любов і жертовність матері створила чудо у звичайній молодій сім`ї, бажання матерів боротися за життя дітей.

10. Яніна Кудь (автор), підготував і озвучив отець Ігор Яців для Радіо Воскресіння - «Багатство не біда»: інтерв’ю, в якому Любомир (Гузар), Глава УГКЦ, розповідає про кризу світових релігій, про те, що кращим доказом існування Бога є життя самої людини, про єдність християн та про національну ідею.