Мови

 

Релігія

  • Александр Гонгальский — студент Житомирского университета, председатель благотворительного фонда социальной защиты молодых людей с инвалидностью, внештатный корреспондент «Газеты польской», а еще репетитор по шашкам. Саша самостоятельно выучил немецкий и польский языки, штудирует английский. Любит общаться по скайпу с друзьями из Америки, Польши и Германии. Часто проводит за компьютером по 18 часов в сутки, играя в шашки онлайн. С помощью мышки без труда передвигает шашки на экранной доске, а вот на соревнованиях за него это делают… соперники или судья (у Саши практически не действуют руки). Оптимизму Александра многие завидуют, а он убежден, что будущее человека зависит только от него самого.
  • Знадобилось п'ять годин розмови та кілька тижнів, щоб викласти на папір історію подружжя тривалістю у 40 років. І це тільки окремі моменти з їхньої історії.
  • “Пошта” довідалася, як упоратися з почуттям втрати рідної людини на війні та що робити, аби це не руйнувало решту життя. Герої трьох історій від “Пошти” такі ж, як ми, пересічні українці. Ще донедавна вони дбали про добробут своїх родин і будували плани на майбутнє. Проте у їхні плани внесла корективи війна…
  • З 2005 року у Фастові (Київська область) функціонує Дім св. Мартіна де Поррес – осередок для соціально незахищених дітей та дітей вулиць. Також Дім готує їжу для бідних. Від початку функціонування Дому постійною опікою було оточено понад 400 дітей з дисфункційних родин, а також тих, хто мешкає на вулиці, вокзалі. Величезним досвідом мудрого служіння з читачами сайта «Духовність» ділиться парох римо-католицької парохії Воздвиження Святого Хреста у Фастові, директор Дому св. Мартіна де Поррес о. Михайло Романів.
  • 32-річна дівчина з дитбудинку для дітей з вадами розумового розвитку малює дивовижні ікони, від яких у захваті і мистецтвознавці, і відвідувачі її виставок. Наперед кажу: цій дів­чині допомога не потрібна! Їй не треба робити термінової і дорогої операції, не треба навчатися у майстрів, бо вона знає більше за нас із вами, щодня доводячи, що інтелект і змагання за місце під сонцем у соціумі – не головне. Вона так трепетно розуміє Бога, даний Ним їй талант до малювання, що може змінити нас із вами. Бо ж як інакше зрозуміти її роль у цьому непередбачуваному і суєтному світі?
  • Чи знали ви, що у Львові є Церква, де для людей із вадами слуху служать Літургію мовою жестів? А про те, що при одній із львівських парохій можна знайти весь комплекс соціальних послуг – стоматологічний кабінет, перукарню, ремонт взуття? Якщо ні, то проект «ТОП-10 УГКЦ» вам з радістю про це все розкаже й покаже. Це новий задум Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії, реалізації якого сприяє Фундація Духовного Відродження УГКЦ. Серед завдань цього проекту: здолати стереотип, що Церква – це тільки піст та молитва. За допомогою інформаційних буклетів, афіш та цікавих відеороликів команда хоче показати усю багатогранність Церкви, яка відчуває потреби людей і піклується про них.