Мови

 

Створення Національної мережі Екуменічних Соціальних Тижнів

2010-10-09 14:00

Засідання Національної Ради ЕСТ мало два етапи обговорення. Насамперед, Бернард Шеневез представив учасникам історію Соціальних Тижнів Франції, основні напрямки роботи та теми, а також поділився досвідом розбудови національної мережі Соціальних Тижнів у Франції: «Ми маємо адміністративну раду, яка працює у різних сферах і яка на 95% є мирянами. Також ми маємо регіональні зібрання, які є незалежними від нашої національної організації Секретаріату, які час від часу збираються для обговорення локальних тем, які є притаманні тому чи іншому регіону. Вони є незалежними від свого статуту, але звичайно є міцні стосунки на локальному та регіональному рівні».

За словами пана Шеневеза, завданням Соціальних Тижнів, які регулярно відбуваються у різних країнах світу є поширення християнських цінностей на європейському рівні, порушення актуальних тем і питань. «Це місце для навчання та інформування християн, які хочуть дати визначення сучасним викликам суспільства», - підсумував Шеневез.

У другій частині засідання відбулась презентація Національної мережі ЕСТ, мета діяльності якої полягає у першу чергу в реалізації соціальної доктрини Церкви, у розробці та лобіюванні законодавчих ініціатив та інтеграції України у міжнародний демократичний та екуменічний простір.

Як зазначила координатор Національної Мережі ЕСТ Анастасія Зайцева, завдання мережі ЕСТ є створення регіональних бюро ЕСТ з залученням представників місцевої влади, громадського сектору, представників найбільших християнських Церков як спів організаторів, проведення інформаційних днів ЕСТ, поповнення бази «Обсерваторії успішних ініціатив», здійсненими у регіоні, поширення інформації про ЕСТ та про інші проекти, зокрема про законопроект «Відсоткова філантропія», конкурс «Репортери надії в Україні», та базу «Обсерваторія успішних ініціатив».

Підсумком засідання Національної Ради ЕСТ стало те, що учасники та партнери з інших міст України підтримали ідею поширення мережі ЕСТ, виявили бажання долучитись до її створення, розбудови та мають надію, що це є не лише романтичне прагнення, але й цілком реальне до здійснення.

Детальна інформація в програмі та у новинах на сайті www.esw.org.ua