Мови

 

У Львові відбувся 2-ий Екуменічний Соціальний Тиждень

2009-01-13 10:15

 

 

   

 

Цьогорічна тижнева подія тривала з 5 до 11 жовтня. Провідна тема акції - «Соціальна відповідальність». Тут зібралися знані українські та зарубіжні політики, провідні релігійні діячі та працівники соціального сектору. Серед відомих гостей заходу - Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, Віце-Президент Соціальних тижнів Франції Бернард Шеневез, Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот, Генеральний секретар Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (СОМЕСЕ) о. Пьотр Мазуркєвіч, Екс-Президент Комісії єпискоських конференцій Європейської спільноти Йозеф Гомайєр та ін.
 
«Ми покладаємо на ЕСТ великі очікування. Ця ініціатива зі Львова піде далі. Треба навчитись бути відповідальними за тих, хто поруч. Це є меседж цього Тижня - «соціальна відповідальність», - сказав у день відкриття заходу Андрій Садовий, мер Львова. Цю думку підтримала і Катерина Ющенко. Вона переконана, що ЕСТ повинен стати всеукраїнським заходом, на який мають збиратися соціальні організації з усієї країни.
Одна з провідних тем цьогорічного ЕСТ - «Зцілення ран минулого». І вітчизняні, і зарубіжні гості відзначилу особливу важливість і актуальність цієї тами для українців сьогодні. Учасники говорили про необхідність знання минулого заради майбутнього. Зокрема, говорячи про геноцид, Катерина Ющенко зазначила: «У ці страшні роки загинула еліта нації: науковці, політики, духовенство, митці, землероби, письменники, музиканти, кобзарі. Це був справжній геноцид. Я часто уявляю собі, якою могла б бути Україна, якби ці жахливі події ніколи не відбулися. Скільки шедеврів могли б створити митці, яких історія об’єднала під назвою «розстріляне відродження». Яких висот досягла б наукова думка. Історичні дані свідчать, що протягом одного тільки 1933 року від наукової роботи за політичними обвинуваченнями було усунуто 1649 науковців. Працьовиті, доброзичливі, із щирою душею і міцними традиціями українці могли б сьогодні відбутися як аграрна нація і годувати всю Європу. Якби не війни, не голодомори, репресії, нас, можливо, було б не 46, а близько 75 млн.».
Наступна тема, на якій було зроблено акцент - «Розвиток соціальних проектів спільно із Західною та Центральною Європою». Андрій Янів, керівник секретаріату ЕСТ, заступник директора Інституту Екуменічних Студій, відзначив, що три зарубіжних благодійних організації - «Комунікатес» (Нідерланди), «Церква у дії» (Нідерланди) та « Реновабіс» (Німеччина) - висловили свою готовність підтримувати українські соціальні проекти.
Нові законопроекти про відсоткову філантропію та про підтримку неприбуткових організацій зі сторони юридичних осіб, які Експертна комісія ЕСТ готувала впродовж року, були схвалені і підтримані представниками провідних українських партій. Зокрема Степан Курпіль, народний депутат від БЮТ запевнив: «Прем’єр-міністр як ідею підтримує такий законопроект. Щоб пришвидшити його прийняття, треба доручити депутатській групі його доопрацювання».
А Володимир Стретович, нардеп від громадянського руху «Народна самооборона» запропонував ухвалитицей законопроект і наголосив, що для українського суспільства він є дуже важливим, але й дуже складним, бо в політикумі сьогодні немає розуміння необхідності підтримки такого напрямку діяльності. 
Тут мова йде, в першу чергу, про Законопроект про відсоткову філантропію, який дасть змогу платнику податків, окремому громадянину, самому направляти 2% податків зі своїх доходів на конкретні соціальні організації. Фахівці переконані, це сприятиме розбудові громадянського суспільства в Україні.
Антуан Аржаковський, директор Інституту Екуменічних Студій, говорячи про перші підсумки 2-го Екуменічного Соціального Тижня, зазначив, що цей захід вже виконує свою роль майданчика для зустрічі і обміну досвідом. І учасники могли це бачити, зокрема, під час форуму соціальних організацій – люди відразу обмінювались контактами, щоб співпрацювати, перебираючт досвід один одного.
Під час 2-го ЕСТ відбулась низка культурних заходів: вистава «Ми повернулись» у музеї-тюрмі на Лонцького, концерт хорового співу, де слухачів вразили своїм талантом незрячі виконавці, а також молодіжний християнський концерт.
Особливе місце у цьому Тижні мала й молодіжна зустріч у форматі Тезе «День довіри». Цю подію підготували спільно із спільнотою Тезе – найбільшою у світі екуменічною хоистиянською спільнотою. Представник Тезе, брат Герорг, запевнив, що вони й надалі хотіли б проводити такі зустрічі в Україні.
Загалом протягом 2-го ЕСТ відбулося понад 60 різних заходів. Усе вдалося зробити добре, переконаний Андрій Янів, тому, що співорганізатори мати спільну мету. І саме консолідація спільних зусиль дала такі плоди. Проте справжні плоди, каже Янів, буде видно в майбутньому, адже це робота на перспективу.
Детальна інформація на сайті: www.esw.org.ua