Мови

 

Документи, що напрацювала УГКЦ у своїй міжконфесійній діяльності

2022-11-30 07:00

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету 29 листопада провів онлайн презентацію та дискусію навколо недавно виданого збірника «Антологія документів УГКЦ на екуменічну тематику». У книжці подано документи УГКЦ, в яких показано її ставлення до різних аспектів екуменізму, до єдності християн в українському контексті, насамперед між Церквами, закоріненими в історичній Київській Церкві.

Захід відбувся в рамках проекту ІЕС Екуменічний лекторіум - серія академічно-практичних зустрічей для священиків УГКЦ. Модерував презентацію науковий працівник ІЕС та головний упорядник збірника Тарас Курилець.

Розпочинаючи зустріч в. о. директора ІЕС о. Роман Фігас сказав, що УГКЦ є піонером екуменічного руху в Україні, оскільки, на відміну від інших українських Церков, протягом 30 років незалежності мала можливість розвивати свою як внутрішню так і зовнішню політику самостійно, черпати із досягнень католицького та всесвітнього екуменічного руху, вільно розвивати міжконфесійні стосунки із різними Церквами на місцях. Як наслідок, ми можемо говорити про певні досягнення в екуменічній діяльності УГКЦ, які сьогодні вимірюються у напрацьованих документах.

о. Іван Дацько, президент ІЕС, зокрема зазначив, що творення церковних документів, це плід праці не лише одного предстоятеля Церкви, але усієї спільноти вірних. О. Іван пригадав непростий контекст, в яких постали ці документи і зазначив про їх важливий вплив у формуванні міжцерковних відносин в Україні.

о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, подякував ІЕС за важливу роботу у ширенні екуменічних досягнень УГКЦ та висловив сподівання, щоб ці документи були знані священикам та вірним.

о. Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, підкреслив високий рівень документів, які напрацювало керівництво УГКЦ та звернув увагу на спільні виклики, з якими спільно стикаються представники УГКЦ та ПЦУ у контексті війни.

Відео

Захід організував ІЕС за підтримки міжнародної католицької благодійної організації Kirche in Not.