Мови

 

ІЕС зібрав у Львові православних і католицьких літургістів

2021-06-25 21:15

З ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ у співпраці з Патріаршою літургійною комісією УГКЦ та Літургійним центром Передання за підтримки єпархії Лімбургу 24-25 червня в конференц-залі Філософсько-богословського факультету УКУ (з паралельною онлайн трансляціює) відбувся дводенний семінар під назвою «Богослужіння, що єднають, а не розділяють». Захід зібрав провідних українських літургістів, богословів, науковців та зацікавлених тематикою. У дводенній роботі семінару взяли участь вл. Гліб (Лончина), Архиєрей єпархії св. Володимира Великого в Парижі для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії, вл. Йов (Ґеча), Архиєпископ Телмеський, Представник Вселенського Патріарха при Всесвітній Раді Церков, о. Андрій Онуферко, священик УГКЦ в Канаді, працівник Патріаршої курії УГКЦ та інші учасники.

Вітальне слово до усіх присутніх надіслав о. Іван Дацько, Президент ІЕС

Як зберегти, осмислити, передати наступним поколінням та творчо розвивати багату духовно- літургійну спадщину київського християнства говорили такі доповідачі: Тарас Дмитрик, Петро Сабат, Юрій Мисів, о. д-р Петро Ґаладза, о. Андрій Дудченко та о. Василь Рудейко. Своїм досвідом перекладів літургійних текстів та роботи над розвитком літургійної музики та співу ділилися: о. Богдан Огульчанський, о. Олег Кожушний, Тарас Тимо, о. Лука Михайлович, архидиякон Олександр Тарасенко, Максим Тимо, Анрій Шкраб’юк.

До дискусії долучилися присутні священики, члени Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, о. Василь Клочак (Волинська Православна Богословська Академія), перекладачі та ін.

Головні тези, які пролунали на конференції:

- Київське літургійне надбання вже об’єднує українські Церкви

- Літургійну кризу неможливо побороти наодинці, потрібна співпраця між конфесіями

- Брак якісних літургійних текстів українською мовою (однак існують поодинокі ініціативи перекладів)

- Необхідність створення доброго церковно-слов’янсько - українського словника (бажано спільного для усіх конфесій)

- Необхідний розвиток української богословської термінології

- Необхідність переосмислення літургійних практик, які не виражають глибинного літургійного церковного досвіду

- Літургійна реформа – це не щось погане, але життєва необхідність творчого розвитку спадщини, що була нам дана

- Сподівання на майбутню співпрацю літургійних комісій УГКЦ та ПЦУ

- Відбуваються міжконфесійні поодинокі літургійні практикуми-ділення досвідом (любов до літургійного співу вже об’єднує багатьох людей)

Завершився семінар презентацією нового літургійно-музичного видання "Параклісу з Акафістом до Пресвятої Богородиці" у храмі Пресвятої Євхаристії, м. Львова.

Відео семінару Частина 1 Частина 2

Фото семінару