Мови

 

Відбулися загальні збори Українського християнського академічного товариства

2021-04-23 15:00

Загальні збори Українського християнського академічного товариства (УХАТ), які є його найвищим органом, було розпочато зі спільної молитви учасників. Тарас Курилець, Вчений секретар УХАТ, виголосив коротке слово-привітання, в якому він зазначив, що від часу свого заснування у 2005 році, Товариство служило майданчиком для академічного діалогу між християнськими науковцями та представниками різних церков і конфесій. Далі він обґрунтував необхідність оновлення Статуту УХАТ через помітні зміни конфесійної карти України. Крім того, назріла потреба надати діяльності Товариства більш систематичний підхід, ввести фіксоване членство, розширити його діяльність у спосіб, який дозволить римо-католикам та протестантам долучитися до Товариства.

Павло Смицнюк у своєму слові підкреслив позитивний досвід роботи УХАТ, який надав Товариству зробити свій внесок в розвиток українського академічного богослов’я та екуменічного життя. Від часу заснування УХАТ, українська богословська академічна спільнота розвинулася – нові богословські інституції розпочали свою діяльність та багато нових осіб з науковими ступенями з богослов’я працюють в цьому напрямку. Тому, тепер потрібно визначити, які нові виклики з’явилися і – відповідно, замислитися над тим, які нові напрямки в діяльності Товариства потрібно розвивати. Серед іншого, є потреба зробити УХАТ більш інклюзивним стосовно нових богословських інституцій, і більш функціональним.

Вчений секретар Товариства, Тарас Курилець, представив короткий звіт з діяльності Товариства за минулий рік і поділився планами на наступний академічний рік.

Після цього було коротко представлено оновлений Статут УХАТ (з яким учасники мали змогу ознайомитися напередодні зборів). Учасниками було запропоновано і внесено певні зміни до нього, після чого він був підтриманий майже одноголосно. Пізніше було представлено список запропонованих інституцій-партнерів УХАТ, очільники яких мали би увійти ex ufficio у новостворений Координаційний комітет.

Список інституцій-партнерів:

1. Інститут екуменічних студій,

2. Центр Європейських гуманітарних досліджень НаУКМА,

3. Відкритий Православний Університет Св. Софії,

4. Центр святого Климента,

5. Східноєвропейський теологічний інститут,

6. Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського.

Серед пропозицій, які стосувалися подальшої праці УХАТ, яку підтримали всі присутні, щодо залучення до Товариства жінок-експертів, яких дуже бракує в його лавах. Прозвучала також пропозиція стосовно налагодження діалогу з представниками колишньої Студійної групи Київської Церкви, задля забезпечення тяглості її праці вже у рамках Товариства.

В контексті останніх подій було також запропоновано провести вебінар про актуальні аспекти комісії «Правда, справедливість та відновлення миру між Росією і Україною, спільно з Європейським союзом”, як рефлексія над цим документом, що прямо пов’язано з проектом “Порозуміння”. З нагоди запропонував запланованому візиту до України Вселенського Патріарха Варфоломія у було запропоновано провести семінар “Екологічні виклики і думка “зеленого” Патріарха ”.