Мови

 

о. Карапет Гарібян: не ви мене вибрали, але я вибрав вас

2021-01-24 09:00

З нагоди всесвітньої ініціативи Тижня молитов за християнську єдність під назвою «Перебувайте у моїй любові й плоди принесете щедро» Інститут екуменічних студій Українського католицького університету приготував вісім відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Кожне розважання супроводжує молитва цієї спільноти.

У сьомий день пропонуємо роздуми о. Карапета Гарібяна, настоятеля Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменської Апостольської Церкви, над Євангелієм від Івана 15. 16-17: «Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас і настановив вас, щоб ви йшли та плід приносили, і щоби плід ваш залишався, аби те, що тільки попросите від Отця в Моє Ім’я, Він вам дав. Заповідаю вам, щоб ви любили один одного».

Отець Карапет зауважує, що для того щоб учні не чванилися одні перед одними, Христос каже, що їхнє покликання є наслідком не так їхнього особистого вибору, але результатом Божого покликання їх до особливої місії – приносити плоди у терпінні. Господній поклик є один для всіх, він визначає учнівство християн, закорінення їхньої віри в єдиному Господі Ісусі. Тому о Карапет закликає усіх християн до єдності, а зокрема до єдності в молитві.

Відео для перегляду

Подія на Фейсбук сторінці

Молитва:

Ще мо́лимось за всі наро́ди землі, які від Тебе похо́дять, Єди́ного Сотвори́теля, щоб жили́ вони́ у взає́мній зго́ді і ми́рі, як діти одно́го Отця́, мо́лимось Тобі, Господи: ви́слухай і поми́луй.

Доівдка:

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету долучається до всесвітньої щорічної ініціативи Тиждень молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об'єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.

Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися:

  • Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви,
  • Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква,
  • о. Михайло Сивак, ключар Свято-Покровського кафедрального собору, м. Львів, Православна Церкви України,
  • о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства,
  • о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви,
  • о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква,
  • Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської,
  • Сестра Єлена Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.

Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.

Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.

Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.