Мови

 

Триденні урочистості з нагоди 100-ліття владики Андрія Сапеляка розпочались у Львові

2019-12-13 09:30

 Спочатку була відслужена панахида за упокій архиєрея Агдрія, а потім розпочався науковий семінар на загальну тему: «Українська Греко-Католицька Церква на ІІ Ватиканському соборі».

Співорганізатор - Інститут екуменічних студій УКУ.

У семінарі взяли участь: Президент Інституту екуменічних студій УКУ о. д-р Іван Дацько, керівник проектів і програм Інституту екуменічних студій УКУ Тарас Курилець, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Сапеляк.

Велику вдячність до владики Андрія Сапеляка висловив Президент Інституту екуменічних студій УКУ отець д-р Іван Дацько, згадавши про життєвий шлях Вл. Сапеляка, залучивши свої особисті спогади про нього, також про його діяльність як єпископа, як учасника ІІ Ватиканського собору. Відмітив отець також великий оптимізм владики, згадавши той факт, що він два роки тому запросив єпископів на святкування свого 100-ліття. Отець Іван також розповів, що Владика Андрій був однин із близьких співробітників Патріарха Йосифа (Сліпого): Патріарх часто радився із Владикою Сапеляком і прислухався до його думок.

У своєму вітальному слові ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко згадуючи, що владика у вільний час завжди приділяв увагу молитві на вервиці.

 о. Кароль Манік, настоятель отців салезіян в Україні, привітав усіх присутніх від імені салезіянської родини і поділився свідченням, за яким  владика Сапеляк надавав велике значення роботі з молоддю, враховуючи її інтереси, цікавитись ними,  головне – спілкуватись з молоддю.

Співробітник Інституту екуменічних студій УКУ Тарас Курилець під час виступу зазначив, що голос Вл. Сапеляка в масштабах цілої Католицької Церкви вперше прозвучав під час ІІ Ватиканського собору, де він активно включався в підготовку різних документів, а особливо декрету «Про екуменізм» (Unitatis redintegratio).

Під завершення з доповіддю про життєвий шлях владики виступила старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Сапеляк з особливим наголосом на останні роки його життя, коли він переїхав у Верхньодніпровськ (Дніпропетровська обл.) задля провадження місійної діяльності.

Учасникам семінару  показали сюжет про життя владики, підготовлений  отцями-салезіянами спеціально до урочистостей. Нагадаємо, що святкування триватимуть з дні, від 12 до 14 грудня. Програма у додатку.

Репортаж про науковий семінар читайте у січневому номері інтернет-видання «Духовність».

Підготувала Наталя Байда  

Фото автора