Мови

 

Насильство і релігія: погляд на Україну (Анонс)

2019-10-29 09:00

Релігії часто уявлять себе силами ненасильства і примирення. Тим не менше, інколи ми спостерігаємо всередині релігійних традицій динаміку насильства, яка властива політичним спільнотам.

Павло Смицнюк у своїй доповіді проаналізує співвідношення між духовними та політичними аспектами думки сучасного грецького філософа і богослова Христоса Яннараса, і витягне кілька уроків для аналізу сучасних релігійних конфліктів в Україні.

Також у лекції візьме участь голова Східноєвропейського інституту розвитку, історик-міжнародник, Мрідула Гош.

Вона зосередиться на історії колоніальної та постколоніальної Індії для розкриття ролі духовних течій, освітньої системи та політичних ідеологій протягом двох століть, на прикладі філософії ненасильства і синкретизму Магатми Ґанді. Також на пошуках ідентичності окремих релігій, регіонів та районів.

До обговорення будуть запропоновані можливі історичні паралелі, які актуальні для Української історії та політичних процесів.***

- Павло Смицнюк (Pavlo Smyc) є викладачем Український католицький університет UCuniversity та директором Інститут Екуменічних Студій УКУ. Захистив докторат з політичного богослов’я в Оксфорді.

- Мрідула Гош (Mridula Ghosh) історик-міжнародник, кандидат історичних наук, очолює Східноєвропейський інститут розвитку.

Будемо раді Вас бачити 30 жовтня о 18:30 за адресою вул. І. Мазепи 10а.

Джерело: FB подія