Мови

 

У Львові відбулося урочисте відкриття ХІІ Екуменічного соціального тижня

2019-10-03 12:00

У середу, 2 жовтня 2019 року, у Львові стартував  ХІІ Екуменічний соціальний тиждень «Відповідальність VS популізм». Традиційно форум розпочався з Божественної літургії у Храмі Святої Софії – Премудрості Божої, УКУ (вул. Козельницька, 2а), яку очолив владика Ігор Возьняк, Митрополит Львівський УГКЦ, у співслужінні із Собором священників.

Організатор події – Інститут екуменічних студій УКУ. Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна, тому львівяни та гості міста мають нагоду відвідати усі заходи впродовж Тижня.

Відразу після богослужіння в Центрі Митрополита Андрея Шептицькогов (в Парковій аудиторії) прозвучали привітання від співорганізаторів. Зокрема на відкриття Тижня завітали: Оксана Стельмах – т.в.о. начальника управління культури Львівської міської ради, Леся Корнат – начальниця управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи ЛОДА, Назарій Брезіцький – підприємець, засновник ГО «Ідея міста», владика Ігор Возьняк – Митрополит Львівський УГКЦ, та
о. Богдан Прах – ректор УКУ. Кожен зі спікерів наголосив, що тема популізму та відповідальності надзвичайно актуальна в сучасному світі, тому вони підтримують захід, аби піднімати і говорити про ті важливі питання, які хвилюють сучасне суспільство.

 «Популізм — це коли політики говорять про щось, що вони демократичним способом не можуть здійснити, і тим самим вони діють безвідповідально. Тут є виклик для нас, щоб ми не стали жертвою цього популізму. Друга частина нашого соціального тижня — стисло екуменічна, праця для єдності церков. І нашим особливим викликом для українців — і католиків, і православних, є питання так званого рівночасного сопричастя, щоб ми буди єдиними. І це буде виклик, про який ми дискутуватимемо», — розповів Президент Інституту екуменічних студій о. д-р Іван Дацько.

Опісля розпочалася дискусія «Відповідальність VS популізм», у якій взяли участь експерти в різних сферах:

  

Ольга Айвазовська – громадська діячка, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Громадська мережа «Опора»

   

о. Роман Островський – доктор біблійного богослов’я, віцеректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Української Греко-Католицької Церкви

   

Андрій Сайчук – журналіст, телеведучий

   

Тарас Семенюк – політичний аналітик

  

Владика Олександр Драбинко – Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Православної Церкви України

     

Йосиф Зісельс – виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу

      

Юрій Підлісний – завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика-Політика-Економіка», доктор філософії

  

Михайло Перун – доктор наук соціальних комунікацій, доцент кафедри богослов’я УКУ

  

Обговорення модерувала Ірина Кіянка – доктор політичних наук, доцент Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії при Президентові України.

Учасники дискусії переконані, що популізм (а також і корупцію) неможливо повністю знищити, його можна лише зменшити. Але для цього потрібно розвивати державні інституції, заохочувати людей здобувати якісну освіту, плекати моральні цінності, а також «виховати» власну еліту.

«Ми самі ще не розуміємо: що таке проект Україна в світі? Якщо говорити мірками стратегічного планування, то ми мусимо замислюватися: а яка місія України? Які цілі ставить перед собою Україна не заради Європейського Союзу, а заради самої себе? Через те, що ми не мали такого бачення, мабуть, саму тому нас «кидало» кожні п’ять років то в бік Росії, то в сторону ЄС, а кожен президент цим користався. І ця невизначеність давала грунт для цієї кризи ідентичності, куди ми йдемо», – вважає політичний аналітик Тарас Семенюк. Він додає, через те, що ми не маємо свою модель розвитку, нам інші країни накидають свою. Тому виникає підстава для розвитку популізму.

Програма заходiв та реєстрація на сайті — esweek.org.ua.

Детальніше читайте згодом 

Оксана Войтко, пресслужба ХІІ Екуменічного соціального тижня 

Фото автора