Мови

 

Зимова школа, яка зігріла серця

2018-02-02 11:15

Протягом чотирьох днів, з 27 по 31 січня, в Українському католицькому університеті відбулася Зимова школа для студентів-старшокурсників «Львів – місто діалогу». В екуменічному вікенді взяли участь студенти з Центральної, Східної та Західної України, зокрема Рівного, Кам’янця- Поідільського, Харкова, Черкас, Луцька, Кривого Рогу, Чернівців та інших міст України.

У період проведення школи студенти мали можливість прослухати лекції, відвідати Ісламський культурний центр, Центр Івана Боско, виготовити мило  під час майстер-класу, помолитись разом на Богослужінні, побувати на екускурсії Льововом, а найголовніше – поспілкуватись.

 Програма школи розпочалась у суботу, 27 січня, з урочистого відкриття та представлення Магістерської програми  «Екуменічні науки: християнство в діалозі зі світовими релігіями, суспільством і медіа», пізніше – із знайомства з учасниками, а також презентації діяльності та проектів Інституту в Центрі Митрополита Андрея Шептицького.

Після урочистого відкриття розпочалася лекція Тараса Гринчишина, начальника відділу релігій та національностей управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Після вечері журналіст, релігійний аналітик, головний редактор журналу «Патріярхат» Анатолій Бабинський провів вечірню лекцію про релігію, суспільство та євроінтеграцію.

Недільний день розпочався зі  сніданку та Божественної Літургії. Опісля студенти відвідали  Ісламський культурний центр імені Мухаммеда Асада, в якому їх супроводжував Роман Назаренко, докторант Тілбурзького університету, референт ректора УКУ, а в післяобідню пору учасники побували у професійному центрі святого  Івана Боско, де ознайомлювальну екускурсію для них провів  керівник проектів та програм ІЕС Тарас Курилець. Завершився недільний день екскурсією центром Львова, яку провів відповідальний редактор порталу «Релігійний туризм» Тарас Антошевський.

Третій день Зимової школи розпочався з цікавої та змістовної лекції з історії екуменічного руху: від протистояння між християнами до пошуків єдності. «Мені подобається цікава інформація. Пан Тарас Курилець розповідав історію зустрічі у 2016 році Патріарха Кирила з Папою Римським і показав фокус їхнього діалогу – це для мене було особливо цікаво», - поділився Володмир Ярич з міста Кам’янець-Подільський.

Передобідній час розподілили на відвідини Бібліотеки, що розташована в Центрі Митрополита Андрея Шептицького.

Директор «Релігійно-інформаційної служби України» Тарас Антошевський під час лекції навчав учасників школи оперувати  релігійною картою України, розрізняти фейкову інформацію від достовірної, аналізувти подану інформацію.

Завершився третій день вікенду переглядом та аналізом фільму «Кадош». Фільм викликав у стедентів різні відгуки, кожну з яких було розглянуто під час дискусії. Модерував дискусію отець Ігор Пецюх, духівник Духовно-пасторального відділу УКУ.

Останній день Зимової школи розпочався з леції Романа Назаренка, який з здійснив короткий порівняльний аналіз доктрини ісламу та християнства.

«Найбльше сподобались лекції Тараса Курильця та Романа Назаеренка. Тарас Курилець пояснював діалог між єхристиянами, і Роман Назаренко, який відкрив іслам з іншого боку – краще, ніж ми бачимо його в ЗМІ сьогодні», - поділилась враженнями Ірина Левчук з Рівненського державного гуманітарного університету. За її словами, він показав іслам, яка має право на існування, яка пропагує любов до Бога і не несе того негативу, який ми бачимо по телебаченню.

Тарас Дзюбанський, доктор богослов’я, керівник львівського Центру  міжконфесійного і міжрелігійного діалогу «Лібертас»  під час своєї лекції за допомогою вправ та практичнизх завдань пояснбав учасникам школи як найкраще вести міжрелігійний та міжконфесійний діалог.

Учасники спільноти «Лярш Ковчег»  вже у післялекційний час навчали студентів Школи простим і доступним способом виготовляти мило. Цей процес захопив стедентів, адже можна виготовити саме таке мило, яке хочеться, і залишити собі його напам’ять.

Завершальний етеп вікенду – частування, спілкування та урочите вручення сертифікатів. Кожен учасник отримав приємний подарунок.

 «Школа, на мій погляд, надає дуже багато можливостей у спілкуванні незалежно від того, якого ти віросповідання. Мені це дуже подобаться,. Всі лекції, всі екскурсії були проведені на вищому рівні.  Я приємно вражений. Все дуже класно», - поділився учасник Родioн Кадацький, студент Львівського національного університету ім. Івана Франка. 

«Участь у школі справило на мене позитивне враження. Я здобула багато нових знань, познайомилась з працівниками Інституту екуменічних студій. Я задоволена тим, що потрапила сюди», - поділилася Ірина Левчук.

 

Підготувала Наталія Ліхновська

Фото автора