Мови

 

Еко-богослов'я як постійне завдання для християн

2016-11-22 11:00

Конференція організована в рамках DELM-мережі (DELM: Development of Ecumenical Leadership inMission – Розвиток екуменічного лідерства в місії) організацією ICCO-Kerk in Actie та Біблійним богословським інститутом Святого Андрія.

Під час Конференції, присвяченої темі богослов'я природи, спробували проаналізувати поточний стан еко-богослов'я в різних країнах і християнських традиціях. Багато було сказано про розробку нового підходу, який бачить природу як повноцінне творіння Бога, яке жодним чином не поступається людській істоті і не є об'єктом маніпуляцій людини. Представники Kerk в Actie радісно ділилися своїм багатим практичним досвідом з учасниками щодо різних екологічних ініціатив поширених в Нідерландах і за їх межами. Голландські Церкви з самого початку очолили національний рух за екологічний розвиток країни і досягли багатьох позитивних результатів у цій галузі.

Отець Олег Кіндій у своїй доповіді на тему «Екологічна конверсія Церкви і в Церкві: енцикліка Laudato Si’ та ‘еволюція’ еко-богослов'я католицької церкви» зазначив екуменічне значення Папської енцикліки. Також було згадано про внесок попередніх пап Івана Павла II і Бенедикта XVI. Спікер підкреслив важливе значення енцикліки для всього християнського світу та оцінив інтегральне бачення екологічних питань Папою Франциском. Учасники конференції мали можливість прослухати доповіді різних видатних науковців, мали час для яскравих дискусій, а також час для обміну досвідом у невеликих групах. Вони усвідомили, що християни не повинні недооцінювати значення екологічного завдання Церкви на сьогодні. Кидаючи нам виклик, екологічна криза може спонукати християн до братерського співробітництва, екологічного навернення і переосмислення нашого богослов'я. Спільне завдання дбати про світ поєднує нас разом, щоб відчути свою відповідальність за дане Богом творіння.

«Екуменізм, - каже о. Роман, - це про зміни, що відбувається з нами, коли ми взаємодіємо один з одним».

Отже, більшість з учасників оцінили високий рівень організованої конференції і плідну сприятливу атмосферу серед учасників, які приїхали з різних країн і представили різні християнські конфесії.

о. Роман Фігас, координатор англомовної Програми дистанційного навчання екуменічних наук