Мови

 

У Бога немає інших рук, крім наших

2016-10-03 13:00

Серед доповідачів були: Вікторія Курилко, радник Міністра соціальної політики з питань ВПО у Полтавській області, Василь Гельбич, начальник відділу житлових субсидій,соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації та Олександра Магурова, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО у Києві.

Особливістю цієї дискусії було те, що усі її учасники представники різних регіонів України. Саме тому кожен із них зміг поділитися досвідом роботи із ВПО саме на своїй території.

 

Олександра Магурова у своїй доповіді особливу увагу приділила проекту розширення хоспіса для людей похилого віку та інвалідів. У ньому наразі проживає 22 людини, 15 з яких вимушені жити в одній кімнаті, а інваліди спати на двоярусних ліжках. В усіх державних структурах Олександра зіштовхується з відмовами, тому вимушена покладатись лише на допомогу волонтерів. Доповідачка закликає людей не бути байдужими: «Якщо хтось ще думає, що війна далеко, приходьте, подивіться цим людям в очі. І ви зрозумієте, що ось вона вже, зовсім поруч, вона давно поруч, тільки ми намагаємося на неї не звертати уваги»

Василь Гельбич розказав про те, що у Львові дуже активно проводять заходи щодо вирішення проблеми мігрантів. Лише за останній рік було створено декілька громадських організацій, робота яких вже має свої плоди. «Матеріальну допомогу кожній родині, яка потребує, було збільшено з 2 тисяч гривень до 7 тисяч. І її вже встигли заплатили 200 сім’ям», - каже Василь Гельбич.

Вікторія Курилко під час своєї доповіді наголосила на тому, що держава має впроваджувати політику соціалізації, інтеграції та захисту ВПО. Також підкреслила, що всіх вимушено переселених людей їх організація розглядає не як внутрішньо переміщених, а як носіїв людського капіталу, інтелектуального капіталу. І саме з цього боку питання їх інтеграції вони  хочуть включити в регіональні плани Полтавщини. «Нам потрібна програма сприяння вимушено переміщеним особам, з конкретними цілями і ресурсами. Громадські організації готові надати свою допомогу, адже мають досвід роботи з даною категорією», - каже Вікторія Курилко. Також вона зазначила, що «частина переселенців мають досвід підприємницької діяльності, але не бачать перспектив розвитку свого бізнесу на Полтавщині. Для них потрібно створити сприятливі умови, тоді будуть і надходження до бюджету, і робочі місця для людей».

Висновок з панельної дискусії «Досвід роботи із ВПО в областях України»:  неможливо зробити для вимушено переселених людей забагато, адже зараз вони дуже гостро потребують підтримки держави і кожної людини зокрема. Але можна зробити достатньо для того, щоб вони почували себе потрібними громадянами своєї країни.

Дар’я Кучер, прес-центр ІХ Екуменічного соціального тижня

Фото автора