Мови

 

Представники різних релігійних спільнот у м. Львові говорили про Андрея Шептицького під час Міжнародного симпозіуму

2015-11-02 12:30

Учасниками круглого столу стали: Високопреосвященний Ігор (Ісіченко), архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ (оновленої); Назаркевич Ярослав Іванович, заступник ст. пресвітера Всеукраїнського союзу церков Євангельських християн-баптистів; Мейлах Шейхет, директор Представництва Американського Об'єднання для євреїв України, директор БО «Єврейське відродження»; Шейх Саід Ісмагілов, голова Духовного управління мусульман України, Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма»; о. д-р Петро Ґаладза (Оттава, Канада); о. д-р Андрій Чировський (Оттава, Канада).

Представники різних релігійних спільнот вбачають у митрополитові Шептицькому ту постать, яку варто наслідувати сьогодні. Так, Шейх Саід Ісмагілов провів паралелі між християнами та мусульманами на українській землі. “Християни і мусульмани жили на одній території України мирно, не так як це змальовувала радянська пропаганда. Піданно репресіям Церкву Шептицького. Життя всіх мусульман України також підпали під репресії і вони знаходились у підпіллі, як УГКЦ. - зазначив Муфтій і додав. - Українці мають розуміти дві речі: справжній патріотизм не потребує підтвердження крикливою позицією, рекламою, біг-бордами. Треба робити те, що закликає Господь і совість. Андрей Шептицький власне є таким взірцем духовності, любові до свого народу і показує істинний патріотизм”.

Шейх Саід Ісмагілов відзначив роль сучасних пастирів, як християнських, так і мусульманських. Закликав не ховатися у мурах церкви і мечеті, а виходити із зони комфорту. “Андрей Шептицький був людиною, що не розділяла людей за ідентифікацією, національністю, припискою. Він закликав жити за принципами солідарності, гуртуватися навколо рідної мови, культури, вийти за межі своєю конфесійності. Це орієнтир і для мусульман” - завершив Шейх Саід Ісмагілов.

Високопреосвященний Ігор (Ісіченко), архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ (оновленої) порушив питання єдності між православними та католиками та нагадав про візію владини Андрея. “У своїх посланнях митрополит щодо єдності між православними та католиками радив уступати одне одному так далеко, як совість дозволяє. Це не вимагає відречення від обряду, традиції, а навпаки сприятиме духовному збагаченню”.

Під час круглого столу не оминули увагою роль митрополита Андрея під час Другої світової війни. Мейлах Шейхет розповів про його благочинну діяльність: “Допомога єврейській спільноті є важливою і була без кордонів та обмежень. Шептицький переховував євреїв, протестував проти вбивства євреїв. Його пастирське послання “Не вбивай” зачитували у кожній церкві на той час. Це свідчить про його моральну твердість і вплив на оточуючих. Тому порятунок братами Шептицькими єврейських дітей є великою вірою в Отця”.

“Андрей Шептицький жив в іншій епосі, коли були великі мури між католиками, православними, протестантами. Церква в тих часах трималась через призму “спасіння є тільки в нас”, але його серце раділо би сходженню різних людей, які ставлять на перше місце Бога, як ми сьогодні. - на завершення круглого столу наголосив о. д-р Андрій Чировський. - Його серце обіймало не лише свою паству, але й всіх любив християнською любов'ю, всі інші народи, які створив Бог. Шептицький не зміг би взяти участь тоді у такому симпозіуму. Але він зараз радіє з того, що ми єднаємось".

Міжнародний симпозіум триватиме з 30 жовтня по 1 листопада у м. Львові. Місце проведення: НУ «Львівська політехніка», головний корпус, актова зала (вул. С. Бандери, 12, 2-й поверх), п’ятниця з 9.30 - 16.30 год.; Український католицький університет, Філософсько-богословський факультет, конференц-зал (вул. Хуторівка, 35а), субота з 10.00- 18.10 год.; Архиєрейська Божественна Літургія у соборі св.. Юра (площа Святого Юра, 5) з 11.00 по 13.00 год. 

Фото: 1,2 IA ZIK, 3 - Прес-служба Львівської Архиєпархії