Мови

 

Богословська освіта он-лайн

2015-06-09 14:30

Специфікою цієї навчальної програми є те, що вона  проводиться он-лайн, тобто через Інтернет. Вона має дві спеціалізації – релігійна журналістика та християнська етика. Ще однією характеристикою програми є її екуменічна складова, тобто подача матеріалу здійснюється у дусі пошуку порозуміння  та єдності між християнами. Після закінчення навчання студенти отримують диплом Магістра екуменічних наук з обраної спеціалізації, виданий Українським католицьким університетом.

Навчання на Програмі триває чотири семестри, а саме 2 роки. Проте, якщо людина не має на меті отримати магістерський диплом, але, натомість, її цікавлять окремі предмети, як наприклад «Історія християнства» чи «Екуменічний рух», чи «Вступ до богослов`я» тощо для власного духовного розвитку, то на Програмі існує можливість записатися на окремі курси. Після проходження цих курсів студентам видається сертифікат УКУ про його проходження.

Перед початком навчання відбувається двотижнева настановча стаціонарна (очна) сесія. Вона проходить у Львові перед початком онлайн-семестру і триває 2 тижні, як правило, на початку серпня. Під час цієї сесії студенти слухають кілька курсів та складають за ними усні іспити, беруть участь у семінарах. А також мають можливість відвідати найвідоміші релігійні об`єкти Львова. Дистанційна програма на старті потребує живого знайомства, тож важливо, щоб студенти побачили організаторів, познайомилися і потоваришували один з одним. Ефективності дистанційної форми навчання сприяє спілкування та обмін досвідом.
 
Решту часу навчання здійснюється дистанційно через інтернет: студент щотижня через інтернет-сторінку програми отримує науковий матеріал від викладача для самостійного опрацювання, опрацьовує його, виконує відповідні письмові завдання та надсилає їх викладачеві. В кінці кожного курсу студент пише есе, яке буде зараховане йому за екзамен з цього предмета.
 
Протягом семестру студент має можливість контактувати з викладачем через свої письмові роботи, електронну пошту або через форум на сайті програми. Фізичне місцезнаходження студента за такої форми навчання не має значення. Таким чином, студент обирає для праці над матеріалом зручний для нього час.
 
Щороку учасниками настановних сесій є студенти з різних міст України та з інших країн. І це є християни різних конфесій.
Знання та навички, здобуті протягом навчання, можуть стати надійним багажем для тих, хто бере участь в екуменічній праці, хто планує продовжити своє подальше академічне зростання у плані богослов'я, екуменізму та інших дотичних дисциплін.
 
В наш час дистанційна форма навчання – навчання через інтернет – є одним із найперспективніших і найпередовіших напрямків у світовій освіті. Згідно статистики, біля 40% з Магістерських дипломів, які в наш час отримуються в США, – є отриманими саме в результаті онлайн-навчання.
 
Ця форма навчання має як свої позитивні сторони, так і недоліки. Однією з її принципових відмінностей від стаціонарної форми є можливість здобуття додаткової освіти паралельно з  навчанням в якомусь іншому вузі, а також паралельно з працею. Негативною стороною є – відсутність «живого» спілкування з викладачем, яку куратори навчання намагаються максимально компенсувати – як через організацію вебінарів (онлайн -екцій), так і через впровадження практики онлайн-консультацій з викладачем.
 
Довідка
 
Дистанційна Магістерська програма з екуменічних  наук (ДМПЕН) при Інституті екуменічних студій УКУ існує з 2008 року.  Унікальність цієї програми полягає у тому, що вона дає можливість здобути за допомогою он-лайн навчання богословську освіту – після двох років навчання, студенти отримують богословську екуменічну освіту магістерського рівня. Вона є однією з трьох навчальних магістерських програм, які пропонує цей інститут: крім неї є також стаціонарна та англомовна дистанційна магістерські програми.
 
ДМПЕН базується на Європейській системі кредитного обміну (ЄСКО), яка діє в більш ніж 40 країнах, що підписали Болонську угоду, і є сьогодні однією з підвалин системи вищої освіти в Європі. ЄСКО передбачає прозорість та спільні критерії оцінювання роботи студентів.
Інтернет-сторінка ДМПЕН – dmpen.org.ua.
Мейл координатора програми – dmpenua@gmail.com.
 
Екуменізм – це рух за подолання відчуження, протистояння та ворожнечі між християнами різних конфесій; це рух за творення братніх стосунків між ними та налагодження співпраці, щоб спільно, в один голос, свідчити світові про єдиного Христа та спільно шукати відповіді на виклики сучасного світу, і у своїй найвищій точці – це рух за досягнення сопричастя та єдності між християнами, щоб сповнити заповідь Христа: «Щоб усі були одно, як ти, Отче, в мені, а яв тобі, щоб і вони були в нас об'єднані…» (Йн. 17:21).