Мови

 

Екуменічна дискусія церков про права мігрантів

2010-03-19 14:45

Генеральний секретар католицької Ради Єпископських Конференцій Європи, о. Дуарте Кунха (Duarte Cunha) зокрема зазначив, що «Церкви мають приймати мігрантів і захищати їх права. Разом з тим потрібно розуміти і поважати юридичні врегулювання окремих держав, оскільки існують певні проблеми, що випливають з потреби збереження власної культури і тотожності цих країн і народів. Це спричиняє напругу.

Церкви ж натомість відчувають, що можуть бути корисними, оскільки християни, а особливо католики можуть поділитись досвідом опіки над людьми, які походять з різних культур, і одночасно допомагають цим людям зберігати власну культуру.

У той же час делегати зустрічі провели нараду з вселенським Патріархом Варфоломієм. Головуючий CCEE, кардинал Петер Ердо, звертаючись до патріарха зокрема зазначив, що історичні і культурні „зміни, які стались в Європі за останні десятиріччя, вимагають терміново спільного свідоцтва і співпраці християнських спільнот на захист і пропагування християнських цінностей в нашому суспільстві".

Кардинал також запросив патріарха до подальшого включання в справу єдності християн і до „подальших мудрих дій" в цьому напрямку. Під час засідань в Стамбулі було розглянуто також питання спільних святкувань 1700-ліття Медіолянського Едикту у 2013 р. Головні урочистості мали б відбутися протягом 3 років у Стамбулі, Мілані і Белграді.

CONSILIUM CONFERENTIARUM EPISCOPORUM EUROPAE

Довідка: Конференція Європейських Церков (КЕК) постала в 1959 і об'єднує 120 англіканських, протестантських, православних і старокатолицьких Церков. Главою KEK нещодавно був обраний православний митрополит Франції Еммануїл. Організація має три штаб-квартири: головну в Женеві, а також в Брюсселі і Страсбурзі. Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) існує від 1971 і до неї входять 33 Католицькі Єпископські Конференції та Синоди. Від жовтня 2006 р. Раду очолює примас Угорщини, кардинал Петер Ердо. Місцезнаходження CCEE є в Швейцарії.

http://www.christusimperat.org/uk/node/25756