Мови

 

Комітет Європейських Церков задоволений новим призначенням Константинопольського Патріархату

2010-03-15 11:00

За повідомленням Радіо Ватикану, серед обговорених під час зустрічі питань — збільшення кількості іммігрантів і питання про те, як можна знайти правильне вирішення цієї проблеми, керуючись пошаною до людини, справедливістю та милосердям.

«Перш за все необхідна любов. Милосердя зобов'язує нас допомагати потребуючим, і ми, християни, повинні захищати їх і допомагати їм, визнаючи їх людську гідність, культурну, мовну і релігійну ідентичність. З іншого боку, держави несуть відповідальність за власне населення, об'єднане однією і тією ж мовою, культурою і релігією. Для їх розвитку, для нормального економічного і соціального життя вони потребують стабільності і справедливих законів, що гарантуються самою державою. Європейський Союз зобов'язаний стежити за захистом власних кордонів, зважаючи на імміграційну хвилю, що продовжується, зокрема з Азії. Отже, існує, з одного боку, ця відповідальність, але з іншої — необхідність пошани принципів милосердя і людської гідності», — зазначив в інтерв’ю «Радіо Ватикан» голова Комітету архиєпископ Естергома і Будапешта кардинал Петер Ерде.

За його словами, зустріч зі Вселенським Патріархом Варфоломієм І відбулася в дружній атмосфері. Особливо втішила учасників зустрічі, як наголосив архиєпископ, інформація про обрання митрополитом Паризьким монсеньйора Емануїла, який вже декілька років представляє Константинопольський Патріархат при Євросоюзі.

Його особу, як висловився архиєпископ, характеризує як відвертість в діалозі з Католицькою Церквою, так і мудра координація зусиль різних християнських громад в питаннях загального європейського інтересу.

Конференція європейських Церков (КЄЦ) з штаб-квартирою в Женеві об'єднує близько 120 Церков православної, протестантської, англіканської і старокатолицької традиції, що діють на Європейському континенті.

http://risu.org.ua/ua/index/all_news/world_news/34847/