Мови

 

У Ватикані обговорюють подальші екуменічні кроки

2010-02-16 10:30

Учасники зустрічі обговорили монументальну працю, видану в жовтні минулого року: «Збираючи плоди: основні аспекти християнської віри в екуменічному діалозі». Видання включає різні документи і статті, що підводять підсумки 40-річного діалогу між Римо-Католицькою Церквою з одного боку, і Всесвітньою Лютеранською Федерацією, Всесвітнім Альянсом Реформатських Церков, Англіканським Співтовариством і Всесвітньою Методистською Радою, з іншого.

Крім того, були обговорені деякі інші важливі питання, що стосуються напрямку і конкретного вмісту подальших екуменічних дискусій.

Метою симпозіуму було не лише узагальнити різні аспекти, досягнутих за 40 років офіційного діалогу, угод, але і довести інформацію про ці чудові досягнення до членів конкретних християнських спільнот. Тим самим просування до єдності могло б залишатися не лише на рівні теорії, але і входити в саме життя церковних спільнот.

Теологи, що брали участь в симпозіумі, детально проаналізували проблему сприйняття, прийнятих в ході екуменічного діалогу, спільних декларацій і заяв в лоні конкретних церков і спільнот, на рівні їх духовенства і пастви. Була підтверджена настійна необхідність спільного свідоцтва про Христа на різних рівнях громадського життя. Було також констатовано істотну зміну того культурно-соціального середовища, в якому християнство покликане вершити свою місію.

Кардинал Вальтер Каспер запропонував учасникам відповісти на питання: «Що має на увазі церковне спілкування в теологічному сенсі?»

«Тут недостатньо "горизонтального" спілкування, - продовжив свою думку кардинал, - необхідно врахувати вертикальний вимір, "спілкування святих", сопричастя з "святим" і "святими речами", тобто з Святим Духом, що перебуває в світі, і Святими Таїнствам, що належним чином уділяються поставленими служителями».

Учасники симпозіуму досліджували новий підхід до наявних традиційних розбіжностей між Церквами: багато проблеми, що видаються нерозв'язними, виглядали б зовсім по-іншому, якщо розглядати їх в контексті місії і оцінити їх в перспективі вчення про Царство Боже. Про екуменічний діалог говорилося в термінах нового і багатообіцяючого підходу, в якому головним поняттям стає «взаємний обмін дарами».

Крім того, обговорювалися практичні заходи, які могли б заохотити до пошуків єдності на рівні повсякденного церковного життя, а також можливість прийняття спільної угоди, в якій були б узагальнені вже наявні досягнення на шляху екуменічного діалогу. За переконанням учасників зустрічі, могло б бути, зокрема, підготовлено спільне визнання віри при прийнятті Таїнства Хрещення, включаючи коментарі до Апостольського Символу віри і Молитви Господньої.

Як було зазначено в комюніке, «багато корисних пропозицій, які прозвучали, будуть розглянуті на пленарній сесії Папської Ради із сприяння християнській єдності, що запланована на листопад 2010 р.».

http://www.christusimperat.org/uk/node/24749