Мови

 

Діалог Католицької Церкви з давніми Східними Церквами

2010-02-05 09:30

(Ред.: Під цією назвою об'єднується група християнських громад Єгипту, Сирії, Близького Сходу та деяких інших країн, мають давнє походження і зберегли апостольську спадкоємність, але, в силу різних причин, не прийняли свого часу рішень Халкідонського Вселенського Собору, який сформулював догмат про божу і людську природи Христа в його класичній формі).

 

На засіданні, що проходило з 26 по 31 січня ц.р., головували кардинал Вальтер Капер і коптський митрополит Анба Бішой. Крім Коптської Церкви, у засіданні також взяли участь представники Ефіопської, Сирійської, Вірменській, Сіро-Малабарський і деяких інших церков. Як зазначалося у заключному комюніке, зустріч пройшла в доброзичливій, щирій атмосфері, а однією з головних її тим було обговорення запропонованого до розгляду ще в минулому році документа про природу, устрій та місію Церкви. Крім того, обговорювалися і екуменічні стосунки на території Лівану. Члени Комісії зустрілися, зокрема, з президентом Лівану Мішелем Сулейманом, маронітським патріархом, кардиналом Мар Насраллахом Бутросом Сфейром і Католікосом вірмен Арамом I. Вирішено, що наступне засідання Комісії відбудеться з 24 по 29 січня 2011 р. у Римі.

Кардинал Вальтер Каспер підбив підсумок засідання короткою фразою: «Ми наново відкриваємо нашу єдність». Голова Папської Ради зі сприяння християнській єдності висловив переконання, що прогрес, досягнутий у діалозі між католиками і членами давньосхідних церков, матиме позитивний вплив на життя їх пастви. Перш за все це стосується вірних, які проживають на Близькому Сході, які опинилися перед обличчям дуже серйозних завдань, серед яких: відновлення миру і справедливості, перемога над тероризмом, протидія маргіналізації християнського населення, яка зростає. Всі ці проблеми будуть також у центрі уваги надзвичайного засідання Синоду єпископів, яке планується провести в жовтні ц.р. «Те, що відбувається на Близькому Сході, прямо стосується не одних тільки християн, які там живуть», - додав кардинал Каспер.

http://www.credo-ua.org/2010/02/13909/