Мови

 

«Підручник з духовного екуменізму» Кардинала Каспера презентовано у Києві

2007-12-08 13:00

– Все те, що ми робимо – це свого роду передумова, преамбула для повороту до єдності. А остаточна єдність, глибока, тривала – це Божий дар, на який ми можемо приготовитись, достатньо і належно, тільки власне молитвою і всіма іншими засобами, які разом з молитвою мають ту саму ціль – нас розположити, щоб ми могли ту єдність прийняти. Коли вона прийде ми не знаємо. Це станеться тоді, коли Бог дасть. Важливо, щоб ми були готові. І оця книжка нам пригадує цю правду».

Презентація «Підручника з духовного екуменізму», яку спільно організували Інститут екуменічних студій Українського католицького університету та Комісія УГКЦ для сприяння єдності між християнами відбулася 8 грудня 2007 року в Інституті св. Томи Аквінського у м. Києві. Цей захід був одним з пунктів програми офіційного візиту Кардинала Каспера в Україну, який розпочався 6 грудня.

Головну доповідь в рамках презентації виголосив о. проф. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету. Отець Іван детально охарактеризував значення цієї монографії, аналізуючи її розділи та основні теми. У підсумку доповідач наголосив на актуальності книжки саме для України та пострадянських країн, громадяни яких «не мали змоги бути активними учасники витворення сучасної екуменічної мислі Церкви і яким було заборонено слідкувати за діяннями ІІ Ватиканського Собору».

Відтак мав слово Кардинал Вальтер Каспер. Він розповів про головні спонуки для написання цієї праці, відзначаючи, що у ній запропоновано «практичні поради для примінення і скріплення того духовного екуменізму, який є осердям усіх зусиль, скерованих до привернення первісної єдності».

Останнє коротке слово виголосив п. д-р Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і літера». Модератором презентації був п. д-р Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами.

Департамент інформації УГКЦ