Мови

 

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій наголосили на важливості вшанування жертв Голодомору в Україні

2007-11-23 13:00

У Зверненні наголошується, що за наказом державно-партійного керівництва Радянського Союзу за кілька місяців 1932-33 рр. в Україні було заморено голодом більше українців, ніж їх загинуло під час ІІ Світової війни.

«Жертв останньої ми пам’ятаємо і шануємо. Так само ми повинні вшанувати пам’ять і загиблих від Голодомору. У кожному місті та селі України має з’явитися пам’ятний знак, який нагадуватиме живим про трагедію Голодомору. Потрібно, щоб науковці ретельно вивчили та оприлюднили всі свідчення і документи, які проливають світло на цю подію. Органи державної влади та місцевого самоврядування повинні зробити все можливе для того, щоб правда про Голодомор, його причини та наслідки, стала загальновідомою як в Україні, так і за кордоном», – наголошується у зверненні.

Релігійні лідери акцентують на тому, що «не може бути жодного виправдання діям тих, хто прирік на жахливу голодну смерть мільйони людей. Тим, хто відбирав останні продукти, хто зі зброєю в руках не давав людям жодної можливості врятуватися, заганяючи їх назад у голодні села».

Автори звернення закликають до усвідомлення страшної правди про Голодомор, яка, за їх словами, повинна звучати голосно і об’єднати українців, бо народ, який не пам’ятає свого минулого, приречений на блукання у пошуках майбутнього».

«Пам’ять про спільну трагедію Голодомору 1932-33 рр. об’єднує нас незалежно від національності, віросповідання або політичних переконань. Згадуючи жертв геноциду ми повинні віддати їм належну шану. Ми маємо піднести свою молитву, засвітити свічку пам’яті. Ми просимо у Бога, щоб наша українська земля і наш народ ніколи більше у своїй історії не зазнавали подібних трагедій. І кожен нехай зробить для цього все необхідне. Слово правди про Голодомор та пам’ять про його жертви допоможе нам у цьому», – сказано у зверненні.

Як вже повідомляла РІСУ, 24 листопада в Україні буде проведена загальнонаціональна акція «Засвіти свічку!». Президент Віктор Ющенко закликав усіх у цей день, о 16.00 на спомин жертв Голодомору 1932-1933 поставити у вікнах своїх домівок запалені свічки.