Мови

 

Загальнопольські Екуменічні Дні у Білостоку

2007-07-12 15:15

 

Цьогорічна зустріч мала виключно камерний характер. Згромадження Сестер Місіонерок Святої Родини ,що знаходиться у цетрі Білостоку, які організовували ці екуменічі зустрічі, нещодавно відвяткувало своє століття, але все ж сестри радо прийняли до себе молодих учасників з цілої Пльщі.

Ця зустрічі мала багато цікавих екуменічних пропозицій: відвідини комплексу супрасльської православної лаври з її новою експозицією в садибі підляського Музею Ікон і Служба Божа, яку відправляли у Римо-Католицькому храмі Найсвятішої Марії Королеви Польщі у Супраслі.

У неділю відправили Божественну Літургію польською мовою в нижній каплиці православної парафії Святого Духа у Білостоці. Потім були відвідини бароковуої святині Всіх Святих, що знаходиться неподалік від католицької церкви, а пщобіді відбулася Меса в монастирській каплиці сестер Місіонерок, під час якої проповідь виголосив о. Томаш Віґлаж, пастор білостоцької євангелічної общини. Ввечері відбулася Світла Літургія зі співом канонів з Тезе. Учасники тримали у долонях запалені свічки і висловлювали одні одним свої побажання.

Впродовж чотирьох днів було обговорення в малих дискусійних групах, прослуховування свідоцтв, рапортів з міжконфесійної діяльності з різних частин Польщі,а також екскурсія містом, і ранішні та вечірні молитви.

Учасники зустрічі також відвідали білостоцький Санктуарій Божого Милосердя у місцевості Болосточок, де спочивають тлінні останки Слуги Божого о. Міхала Сопоцького, засновника Згромадження Сестер Ісуса Милосердного.

Організаторкою цьогорічної зустрічі є с. Дорота Душик, зараз Мати настоятелька монастиря Згромадження Сестер Місіонерок Св. Родини у Білостоці. Функцію духовної опіки над прочанами сповнював о. префект Марек Рудз, вікарій білостоцької римо-католицької парафії Всіх Святих.

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20070711162037284.htm