Мови

 

Церкви України візьмуть участь у Тижні молитов за єдність християн

2007-01-12 12:15

Згідно з 40-літньою практикою кожна така молитовна зустріч має свою окрему тему. Цьогорічною темою будуть слова з Євангелія св. Марка: „глухим дає слух, а німим – мову” (Мк. 7:37). Ініціаторами цієї теми виступили християнські Церкви Південної Африки. Її підтримали Церкви – члени Всесвітньої Ради Церков у Женеві (WCC) і Папська Рада у справах єдності християн Римо-Католицької Церкви.

Час проведення Тижня молитов за єдність християн – 18–25 січня – було обрано невипадково. Цей тиждень, за Григоріанським календарем, завершується саме в день навернення апостола Павла, що традиційно у Європі відзначається 25 січня.

„Така щорічна екуменічна зустріч допомагає зрозуміти й осмислити те, що вже зроблено для єдності християн, допомагає усвідомити існуючі проблеми та впевнитись у необхідності спільної молитви не тільки в богословському її значенні, але і в практичному аспекті. Важливим елементом є те, що під час цього Тижня молитов за єдність християн у всьому світі разом молитимуться католики, православні, протестанти та інші християнські спільноти, щоб прикласти всі свої зусилля задля того, щоб третє тисячоліття стало ерою возз'єднання. Це головна ідея, яка повинна спонукати християн до більш тісного зближення й спільного свідчення єдності, взаємоповаги, співпраці”, – говорить Ігор Шабан.

Згідно з програмою цьогорічного проведення Тижня молитов за єдність християн, 19 січня у соборі Воскресіння УГКЦ у Києві відбудеться Вечір колядок та щедрівок, 21 січня у храмі Св. Катерини Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви промову виголосить священик УГКЦ Роман Небожук, 23 січня у храмі Св. Олександра Римо-Католицької Церкви з проповіддю виступить єпископ УГКЦ Богдан (Дзюрах) , 25 січня у храмі Василія Великого УГКЦ зі Зверненнями виступлять Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар) , єпископ РКЦ Станіслав Широкорадюк та пастор Клаус Вандергріп з Голландії.

http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;13694/
Детальніше про історію запровадження Тижня молитов за єдність християн можна прочитати на сайті РІСУ:

http://www.risu.org.ua/ukr/study/religstudy/article;13693/