Мови

 

Відбудеться спільна проща українського і польського духовенства до Майданеку

2006-09-22 12:00

Урочистості відбудуться під патронатом Глави УГКЦ Патріарха Любомира (Гузара) та Люблінського Митрополита, Архиєпископа Юзефа Жицінського, – повідомив 7 вересня під час прес-конференції о. Стефан Батрух, парох храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Любліна (Польща), один з ініціаторів прощі.

У коментарі для прес-секретаріату Глави УГКЦ Патріарх Любомир зазначив, що проща до Майданека має два аспекти. «Перший аспект – ми хочемо віддати належну шану священикові, який справді став взірцем для багатьох. У своєму душпастирюванні він допомагав євреям, а пізніше, коли потрапив до концентраційного табору, підтримував там усіх людей, не зважав, чи це греко-католики, чи римо-католики, чи євреї, чи росіяни, чи українці, чи поляки, бо говорив, що всім потрібна допомога.

Другий аспект – ідея спільної прощі польського і українського духовенства. Ми хочемо, щоб наші священики, і українські, і польські, краще одні одних пізнавали, шанували і одні з одними співпрацювали. Бо ми вважаємо, що в наших культурах, українській і польській, священик все ще відіграє дуже важливу роль. І якщо священики будуть мати цей дух взаємної пошани, вони будуть передавати це своїм вірним, і в такий спосіб значно покращиться співжиття наших народів, незважаючи на трагічну минувшину», – наголосив Глава УГКЦ.

http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;4094/