Мови

 

Екуменічне богослуження у Варшаві

2006-05-28 13:30

У своїй проповіді він згадав про документ щодо мішаних подруж. В дверях лютеранського собору Св. Трійці папу зустрів владика Єремія, президент Польської Екуменічної Ради, разом з єпископом Янушем Яґуцьким, зверхником лютеранської Церкви. Слова привітання папі Бенедикту виголосив архиєпископ Єремія. Після молитви та співу люиеранського та православного хорів папа виголосив промову італійською мовою з деякими фрагментами польською мовою.

"Незважаючи на те, як сильно стреміли б ми до єдності, тим не менше вона завжди залишиться даром Духа Святого Нам вдасться добре приготуватися до прийняття цього дару лише за тієї умови, якщо ми зможемо відкрити наші серця та думки на його прийняття через християнське життя а особливо через молитву" - процитував Бенедикт XVI слова свого попередника Івана Павла ІІ.

"Фактично, ми не зможемо досягнути єдності виключно наими силами". Папа підкреслив також конечну необхідність участі у цьому Святого Духа. Під час проповіді енедикт XVI відмітив успіхи на екуменічному полі, як на світовому рівні так і у Польщі. Згадав він серед іншого також про православно-католицький діалог, про Спільну Декларацію про Оправдання Віроюміж римо-католицькою Церквою та Світовою Лютеранською Федерацією, а також про Різдвяну Акцію Допомоги Дітям. Згадав апа також про працю, що проводить Польська Екуменічна Рада та Польський Єпископат над документом, "в якому (сторони) викладають спільну християнську науку про подружжя та родину, пстановлюють прийняття всіми засад укладання мішаних подруж і вказують конкретну душпастирську програму опіки над таким подружжям". Відомий екуменіст о.-проф. Напьорковський з Люблінського Католицького Університету сказав, що після цього дня праця над документом набере нової сили.

У Зустрічі взяло участь понад 800 осіб. Серед духовенства м.ін. були присутні: кардинал Вальтер Капер (префект Конгрегаціїї зі Сприяння Єдності Християн), архиєпископ Альфонс Носсоль, примас Польщі кардинал Йозеф Ґлемп, кардинал Станіслав Дзівіш, кардинал Зенон Ґрохолєвскі, архиєпископ Йозеф Міхалік, єпископ Януш Яґуцкі (євангельсько-ауґсбурзька Церква), єпископ митрополит Сава (Польська Автокефальна Православна Церква), єпископ Марек Іздебскі (евангельсько-реформована Церква), єпископ Едвард Пуслецкі (євангельсько-методистська Церква), єпископ Віктор Височанскі (польсько-католицька Церква), єпископ Здзіслав Марія Влодзімеж Яворскі (Маріанітська Старокатолицька Церква) а також пресвітер Анджей Севери (Церква Християн-Баптистів) та інші.

На завершення богослуження Бенедикт XVI уділив благословення разом з архиєпископом Єремією, примасом Йозефом Ґлемпом та єпископом Янушем Яґуцким. Папа отримав у подарунок ікону Христа Пантократора, котрою він, разом з архиєпископом Єремією благословив зібраних.

www.ekumenizm.pl - Екуменічна Інформаційна Агенція