Мови

 

Глава УГКЦ про єдність між Церквами

2005-12-19 15:45

Слова Предстоятеля УГКЦ прозвучали в контексті теми прес-конференції: „Єдність людей та віри”, на якій було представлено погляд УГКЦ на проблему міжконфесійних відносин та окреслено шлях до об’єднання.

За повідомленням прес-служби Глави УГКЦ, Патріарх констатував, що до сьогоднішнього дня всі спроби на шляху досягнення єдності між Церквами були невдалими. Дивлячись на міжконфесійний поділ виникає питання про те, чи можливе об’єднання. За словами Глави УГКЦ, надія на порозуміння та зближення є тоді, коли ми навчимося вбачати у ближньому своєму таку ж людину, як і ми і, виходячи з цього, будемо готові приймати його таким, як він є. Таким має бути перший крок. Лише тоді можна організовувати конференції, засідання тощо, на яких шукати шляхи до єдності.

За переконанням Глави УГКЦ, переїзд до Києва і будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового має служити справі зближення Церков, оскільки це дає більше можливостей для зустрічей, дискусій, для опрацювання концепції майбутнього об’єднання.

„Нам бракує візії можливого об’єднання. Як ми його собі сьогодні уявляємо? Або всі греко-католики приєднуються до Православної Церкви і стають православними, або всі православні приєднуються до Греко-Католицької Церкви і стають греко-католиками? А це не єдиний варіант. Є інші можливості. Ми лише почали робити перші кроки, які могли б привести до такої розв’язки, де ніхто нічого, що в нього є доброго, не втратив би, а однак всі ми перебували б у повному сопричасті. Так, як цього хоче Ісус Христос”, – сказав Глава УГКЦ.