Мови

 

У Петербурзі пройшла міжнародна конференція "Соціальна етика у богословській та міжрелігійній освіті "

2005-10-21 11:15

Учасники виразили згоду з положенням соціальної концепції Російської Православної Церкви про те, що у світській школі недопустимо "свідоме нав'язування учням антирелігійних та антихристиянських ідей, утвердження монополії матеріалістичного погляду на світ" (14.3), а також з аналогічними заявами представників інших Церков та віровизнань.

Була прийнята та підписана спільна Декларація, що відображає єдність поглядів учасників на перспективу розвитку релігійної освіти у Східній Європі на основі широкого співробітництва світської системи освіти з релігійними об'єднаннями, міжконфесійного діалогу та партнерства. Було відмічено, що сучасна релігійна освіта не може бути продуктивною без опори на досягнення як світського релігієзнавства, так і богословських наук.

Учасники прийняли рішення про заснування Асоціації викладачів релігії і богословії у Східній та Центральній Європі (АВРІБ), ціллю якої є сприяння розвитку системи богословської і релігійної освіти в країнах посткомуністичного простору. Асоціація покликана стати міжнародною громадською організацією, що об'єднує на основі професійних інтересів богословів, вчених і педагогів, зайнятих у сфері богословської та релігійної (як конфесійної, так і світської) оствіти.

Текст прийнятої Декларації буде розміщений на сайті Міжцерковного Партнерства «Апостольске місто – Невська перспектива» за адресою: www.pimen.ru.

Джерело:

http://www.blagovest-media.ru/
http://www.sfi.ru/rubrs.asp?art_id=5997&rubr_id=186

- Свято Філаретівський Інститут