Мови

 

Завершився Третій Форум богословів Центральної і Східної Європи

2005-10-05 15:15

Як повідомляє прес-центр Форуму, зустріч проходила під девізом „Відкрити людину людині. Виклик богослов'ю Центральної і Східної Європи”.

У перший день Форуму відбулася наукова конференція „Наші малі і великі пророки”, присвячена спадщині свідків віри. Учасників зібрання привітав Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович і зачитав вітання від Папи Бенедикта XVІ. Потім з привітаннями виступили глави і представники християнських конфесій м. Одеси.

28 вересня в рамках Форуму відбулася богословсько-філософська конференція „Основи християнської антропології”. Представники православної, католицької і лютеранської традицій з Росії, України і Словаччини представили конфесійні особливості християнської антропології.

Відбувся також круглий стіл „До звільнення людини в Центральній і Східній Європі”. Представники євангелічної, православної і католицької традицій обговорювали шляхи звільнення людини у своїх країнах. В обговоренні взяли участь керівник відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН проф. А. Колодний і співробітник того ж відділення Л. Филипович. Після завершення круглого столу частина учасників одеської частини Форуму виїхали до Ялти, де Форум продовжив свою роботу.

29 вересня – у перший день Ялтинської зустрічі – учасники зосередилися на проблемах християнської антропології на зорі XXІ століття. Про образ Бога милосердного говорив професор Люблінського католицького університету А. Чая. Керівник Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету „Києво-Могилянська Академія” К. Сігов представив образ людини перед лицем „останніх речей”. Про богословське розуміння гідності людини говорив викладач Українського Католицького Уіверситету о. Ігор Пецюх. Значення святості у творенні нового образу Європи представив Готфрід Преннер з Австрії. У той же день відбувся круглий стіл „Людина надії”. Потім учасники Форуму відвідали Лівадійський палац, де відбулося підписання Ялтинської угоди.

30 вересня доповіді виступаючих були присвячені релігійним наслідкам Ялтинської конференції. Завершився Форум богослужінням за примирення Церков і народів Європи, що відбувся у храмі Непорочного зачаття Діви Марії в Ялті.

Після завершення Форуму 1 жовтня члени організаційного комітету здійснили паломництво в Херсонес, де молилися в храмі святого Володимира і на руїнах древнього міста за всіх безневинно потерпілих за правду. Потім вони відвідали монастир святого Климента, Папи і мученика, в Інкермані.

У комюніке, складеному учасниками ІІІ Форуму богословів Центральної і Східної Європи, сказано: „Ми міркували над тим, як можна допомогти сучасній людині знайти власну тотожність. Ми задавалися питанням про те, які істини варто відкривати людині про неї і як це робити. Ми відновили в пам'яті основні елементи і цінності біблійного послання про людину, а також його розвиток у православній (людина перетворена ), католицькій (нова людина) і євангелічній (людина виправдана) традиціях. Як підкреслювали учасники, цілісне розуміння людини вимагає взяти до уваги його стосунки з Богом. Властивий цьому регіонові Європи трагічний досвід формування безбожної антропології вимагає повернути людині Бога, Бога багатого на милосердя”.

Учасники зустрічі висловили надію на те, що видана з нагоди Форуму антологія текстів Івана Павла ІІ допоможе людям Східної Європи більш повно відкрити істину про себе.

www.risu.org.ua - Релігійно-Інформаційна Служба України