Мови

 

З'їзд у Ґнєзно: важке порозуміння

2005-09-19 10:45

Важливим акцентом у цьому контексті було Екуменічне Свято Біблії, а саме – молитви, під керівництвом духовних осіб, представників різних християнських Церков. Малґожата Платайс, директор Біблійного товариства у Польщі представила його значення таким чином: „Екуменічне Свято Біблії існує для того, щоб дякувати богу за Його Слово, за доступ до Святого Письма, щоб дати свідоцтво того, що Боже Слово є нормою нашого життя”.

Бажаючи створити дружню екуменічну атмосферу, З'їзд у Ґнєзно показав також як багато бракує нам для того, щоб зрозуміти, щоб відчути тих, хто вірить по-іншому. Це засвідчив ще у перший день преп. Лєх Транда, представник Євангельсько-Реформатської Церкви, зазначаючи у дискусії між іншим: „Мені було дуже прикро, коли я почув по радіо слова керівника Організаційного Комітету З'їзду. Він сказав, що у Ґнєзно зустрінуться Церкви та церковні спільноти. Отже, якщо ми хочемо започатковувати діалог, ми повинні зустрічатися як партнери не дивлячись на нікого з позиції кращого”.

Наприкінці З'їзду його організатор Генріх Мушинський направив до папи Бенедикта XVI телеграму. В ній серед іншого зазначалося: „Ми, учасники VI З'їзду у Ґнєзно, організованого під гаслом: „Європа діалогу. Бути християнином у плюралістичній Європі”, виражаємо сердечне вдячність Вашій Святості за духовну співучасть з нами та молитви в наміренні за З'їзд та за отримане з тієї причини послання. Воно для нас було цінним джерелом натхнення на поглиблені рефлексії та задало напрямок для наших спільних досліджень та дискусії”.

Серед учасників З'їзду у Ґнєзно були представники євангелістів, православних, юдеїв та мусульман. Від їхнього імені п. Мушинський звернувся до папи як до „улюбленого Святого отця”.

Учасники З'їзду „з новим запалом та великою заангажованістю беруть на себе відповідальність за духовне обличчя майбутньої Європи і вже зараз є знаком „ нової весни християнства ”.

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20050918222320782.htm - Екуменічна Інформаційна Агенція.