Мови

 

У День Незалежності України відбулася Екуменічна молитва у Львові

2020-08-24 11:30

Як повідомляє Духовна велич Львова, 24 серпня 2020 року, на Личакові помолилися біля могил Героїв АТО-ООС. Моління очолив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир, у співслужінні із священнослужителями усіх християнських конфесій. Перед екуменічною панахидою, присутні поклали квіти і лампади до могил Героїв.

Владика підкреслив, що нині ми здійснюємо паломництво пам’яті та вдячності:

“У сьогоднішньому Євангельському слові, яке ми читали на Літургії, є мова про Івана Хрестителя, Господнього Предтечу. Стоячи тут, на цьому святому місці, звершуючи чергове паломництво пам’яті і вдячності, ми не лише зустрічаємо наших предків, але зустрічаємо також тих, хто були предтечами нашої національності і Незалежності нашої держави. Тому що тут зустрічаються цілі покоління, і сюди прийшли ми, діти ХХІ століття. Ріки не п’ють своїх вод, квіти не пахнуть і не цвітуть для себе, навіть сонце не сходить для себе, природа – це чинить для людини. Також у істоті людини є бути і жити для інших, тому що, людина має соціальний вимір, і ці наші Герої віддали життя за нас, за наше сьогодення, за наше майбутнє і це є дуже по-геройськи, віддати життя за інших людей. Але також дуже по-геройськи щоденно жити,для нашої землі, для України. Постараймося, зробити черговий добрий крок у паломництві нашого життя, не забуваючи, що ми є також для інших людей. Звичайно, ми хочемо бути щасливими людьми,радісними людьми, але набагато більше щастя тоді, коли ми зробимо ще когось щасливими”.

З дотриманням карантинних норм, до події львів’янин долучилися численно. Серед учасників були міський голова Львова Андрій Садовий, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко, військовослужбовці, активна громадськість.

Після панахиди, присутні перейшли на 67 поле поховань на Личаківському цвинтарі, де спочивають Герої Небесної Сотні, дисиденти. Там також звершили молитву.

Після заходів на Личаківському цвинтарі, вулицями Львова вирушив Марш Нескорених. Вже о 12-тій, учасники, прибудуть до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, де буде молебень.

Фото Оксани Бабенко, Христини Процак