Мови

 

На знак єдності

2019-01-25 10:45

У четвер, 24 січня, на Філософсько-богословському факультеті з ініціативи  Інституту екуменічних студій відбулася спільна молитва, у якій взяли участь християн різних конфесій. Молитва відбулася в межах Всесвітнього тижня молитви за християнську єдність. 

Очолив молитву ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах. Він наголосив на екуменічних принципах УКУ як відкритої академічної християнської спільноти. О. Юрій Жук-Гординський, клірик катедрального Покровського храму (Українська Православна Церква Київського патріархату – Православна Церква України),  у головному слові зауважив на важливості об’єднавчих процесів в українському православ’ї та подякував іншим християнським спільнотам за солідарність і підтримку. В молитві взяли також участь о. Василь Саган (Українська Автокефальна Православна Церква – Православна Церква України), пастор Володимир Білик (Християнська церква "Джерело Життя"), єдність о. Томаш Міло (Римо-Католицька Церква), диякон Армен Акоґян (Вірменська Апостольська Церква), о Ігор Пецюх (Українська Греко-Католицька Церква), та багато інших людей, не байдужих до проблеми поділу між Церквами. 
О. Роман Фігас з Інституту екуменічних студій наголосив, що Господь подає нам багато знаків єдності, на які варто звернути увагу. 100-ліття акту злуки, історичне об’єднання Українських Православних Церков та інші позитивні зміни дають нам надію, що часами важкий і болісний процес єднання християн в Україні просувається вперед. 


Завершилася подія запальним виступом семінарійного гурту «Софі-Бенд», а також дружнім спілкуванням між учасниками заходу.

 

о. Роман Фігас та прес-служба Інституту екуменічних студій

Фото Оксани Войтко