Мови

 

Під час святкового тижня УКУ презентували нові богословські видання

2017-09-22 09:15

Участь взяв о. д-р Василь Рудейко, який переклав та порядкував тексти “Часослова двадцяти чотирьох часів”, а також о. д-ра Андрія Олійника, упорядника збірника з пасторального богослов’я «Ти будеш пасти мій народ…» (2 Сам 5, 2).

Декан ФБФ, д-н Роман Завійський, вітаючи присутніх наголосив: "Ці книги, які з'являються сьогодні, є знаком певного відродження і служіння для цілої Церкви. Адже вони стануть в пригоді не лише студентам УКУ в рамках навчальних програм, але вони є великим скарбом. Ці видання, наприклад, будуть дуже цінними для єпархіальних семінарій, де часом нема можливості запросити дуже потужних викладачів. Тому вартість праці наших науковців, перекладачів, упорядників буде оцінюватися десятиліттями."

У книзі «Ти будеш пасти мій народ…» містяться важливі пасторальні документи Церкви, публікації богословів-пасторалістів, де особливо звернено увагу  на суть феномену душпастирства та його основні виклики.

О. Андрій Олійник розповів про історію видання збірника з пасторального богослов'я, чим саме упорядники керувалися, вибираючи, що ввійде до книги, починаючи від найбазовіших теоретичних аспектів, завкінчуючи історією проповідництва і сучасними практиками душпастирства.

Анотація на сайті Видавництва УКУ 

Щодо іншого видання,  презентація якого відбулася 12 вересня, то часослови 24 годин, пов’язують з традицією т. зв. «неусипаючих» монахів. Збереглися кілька рукописів ХІ–ХІІ століть. І вони важливі не лише як джерела, без яких немислимо трактувати структуру богослужінь сучасного часослова Церков візантійської традиції, – вони є цінним джерелом духовності східних Церков, з якої може живитись як особиста, так і спільнотна молитва сучасних християн.

Як підкреслив, перекладач і автор впровадження до Часосолова о. Василь Рудейко, ця книга має стати не лише цікавинкою для науковців, але передусім для практикуючих християн, які прагнуть збагатити й оновити свою молитву. 

Ініціативу впровадження в сучасне життя цих давніх молитовних текстів підхопив о. Руслан Грех, Він створив онлайн-записи на Youtube, і так кожен може долучитися до цілодобової молитви. 

Анотація на сайті Видавництва УКУ 

Видання будуть корисними для для богословів, істориків, релігієзнавців, викладачів, та всіх зацікавлених у християнській духовності.