Мови

 

У ЛЬВОВІ ПОМОЛИЛИСЬ ЗА ЄДНІСТЬ УСІХ ХРИСТИЯН ТА МИР В УКРАЇНІ

2017-01-26 14:00

Екуменічний молебень відбувся в межах Тижня молитов за єдність християн (з 18 по 25 січня). У молитовній зустрічі взяли  участь представники різних Церков і християнських спільнот Львова.

Під час Молебня з вітальним словом до всіх звернувся Михайло Хром’як, декан заочного відділення Львівської богословської семінарії Церкви християн віри євангельської. У своїй проповіді він зазначив, що всі ми починаємо розуміти власну гріховність тоді, коли по-справжньому пізнаємо Бога. Він також зауважив, що, пізнаючи Бога, ми розуміємо змістовність нашого життя. Все, що відбувається в нашому житті, починає набувати змісту, набувати цілі.  Ще Михайло Хром’як привернув увагу до відзначення 500-ліття ювілею Реформації. Він наголосив, що християни повинні усвідомити, що кожна група (чи католики, чи протестанти), ставши роз’єднаними, втратили обидвоє.

Отець Василь Саган, декан Золочівського деканату УАПЦ, побажав усім Господнього благословення на розуміння невідомих для нас речей.  «У час війни почути і прийняти заклик про любов до ворога. Наші вуха чують, але людський розум не може цього збагнути. Христос не тільки закликав нас любити ворогів, Він сам показав у цьому приклад. Це примирення і любов варто починати шукати у своєму серці, і виносити назовні – до людей», - зауважив отець Василь.

Ректор Львівської духовної семінарії (УАПЦ), працівник Українського біблійного товариства отець Василь Луцишин у привітанні сказав: «Бог з превеликою любов’ю занурився у наші проблеми, у наші гріхи.  Якщо ми відвертаємось від чужих проблем, то ми не маємо права говорити, що ми християни. Коли між нами стане порозуміння, тоді всі перепони зникнуть».

Отець Григорій Драус, настоятель римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові та в'язничний капелан Римо-католицької Церкви в Україні влучно зауважив, що примирення може змінити наше бачення.

Отець Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви наголосив, що наш екуменізм не тільки в тому, що ми разом збираємось гуртом, а й у  саме в тому, наскільки духовно ми єдині. Він також зазначив, що ті хлопці, які зараз воюють за нас на Сході, подають найкращий спосіб християнства.

Священик УПЦ КП Богдан Кульчицький розпочав вітальне слово зі слів Христа: “Коли будете мати любов між собою, по цьому пізнають, що ви мої учні”. Він розповів про свою недавню поїздку до Києва, де був на вулиці Інститутській. Саме звідки почалася Революція Гідності. Отець Богдан мав можливість відслужити Літургію у каплиці пам’яті героїв Небесної сотні. «На цьому місці пролилася кров людей, які віддали своє життя з любов’ю до ближнього. Революція продовжується, але вона перемістилася на східні терени нашої батьківщини», - зазначив отець Богдан.

Капелан Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного брат Юрій Балух попросив присутніх  ділитись свою любов’ю. «Нехай ближній, після розмови з вами, відходить кращим, добрішим. Не бійтеся ділитися, нехай щирості вам ніколи не бракує», - наголосив брат Юрій.

Отець Роман Фігас, науковий працівник Інституту екуменічних студій підрезюмумвав, що ми молилась за єдність між християнами і мир в Україні. За цей мир також треба боротись.  

Учасники заходу мали можливість подивитись оригінальний різдвяний вертеп у виконанні студентів Українського католицького університету, з яким вони побували у прифронтовій зоні АТО.

 Провідною темою всесвітньої молитовної ініціативи 2017 року є «Примирення – любов Христа спонукає нас». Натхненням для цієї теми стали слова апостола Павла, що у його Другому посланні до коринтян (2 Кор. 5, 14-22): «Бо любов до Христа спонукує в нас цю думку: Коли один умер за всіх, то всі вмерли… Бо то Бог у Христі примирив собі світ, не враховуючи людям їхніх переступів, поклавши в нас слово примирення.» Любов Христа примирила нас із Богом, саме вона робить нас здатними бути свідками примирення і єднання.

Наталія Ліхновська

Фото Олександра Ласкіна