Мови

 

РОЗПОЧАЛАСЯ 13-а ПЛЕНАРНА СЕСІЯ СПІЛЬНОЇ МІЖНАРОДНОЇ КОМІСІЇ БОГОСЛОВСЬКОГО ДІАЛОГУ МІЖ КАТОЛИЦЬКОЮ І ПРАВОСЛАВНИМИ ЦЕРКВАМИ В АММАНІ (ЙОРДАНІЯ)

2014-09-18 09:30

Господарем сесії є православний патріярх Єрусалиму, Теофіл ІІІ. Всіх учасників є біля 60 осіб – кардиналів, митрополитів, владик, священиків, богословів і мирян, католиків і православних. Спів-предсідниками пленарної сесії є кардинал Курт Кох – Президент Папської Ради для Сприяння Єдности Християн і митрополит Пергамонский, Іван Зізіулас від вселенського патріярхату. Головною темою нарад є: “Синодальність  і Примат – Богословські й Екклезіологічні Аспекти Примату у Віднощенню до Синодальности”.

Під час першого дня нарад (16 вересня 2014 р.) делеґати працювали окремо – православні й католики.

В середу, 17 вересня 2014 р., учасники зустрічі поїхали до місця хрещення Христового на річці Йордан, де всіх привітав Єрусалимський Патріярх, Теофіл ІІІ. Відспівавши тропар “Коли в Йордані” й помолившись над рікою Йордан, відбулася перша пленарна сесія, на якій промовляли Теофіл ІІІ і оба спів-предсідники. Всі три достойники згадали у своїх словах 50-ліття зустріч Папи Павла VI і Патріярха Атенаґораса в Єрусалимі і недавню, після якої були зняті екскомуніки між Римом і Константинополем, зустріч Патріярха Вартоломея і Папи Франциска, і що конечно поставити кінець всім війнам і релігійним вбивствам, які сьогодні відбуваються по всьому світі. Релігія ніколи не може бути оправданням чи причиною війни і вбивств, зазначили всі три достойники.

Всі учасники підкреслили необхідність продовжувати богословський діялог між Церквами до благословенного кінця, бо це сповнення заповіту Христового “щоб усі були одно” (Ів. 17, 21). Рівно ж Кардинал Курт Кох вручив Патріярху Теофілу ІІІ дар Папи Франциска – велику пропам’ятну медалю Римського Архиєрея.

Пообідною сесією розпочату ділову працю пленарної сесії, яка триватиме до понеділка, 22 вересня 2014 р.

В програмі передбачена участь усіх учасників на католицькій Службі Божій 20 вересня 2014 р. й на патріяршій Святій Літургії в день празника Різдва Пресвятої Богородиці, 21 вересня 2014 р.

Передбачається коротка поїздка до Мертвого Моря і зустріч з королем Йорданії, Абдулах ІІ бін ал Гуссейн.

Українську Греко-Католицьку Церкву на цій пленарній сесії представляє президент Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького Університету і директор Інституту св. Климента Папи УКУ в Римі, о. д-р Іван Дацько.