Мови

 

Кардинал Кох про православно-католицький діалог

2013-10-21 11:45

Ватиканський ієрарх зустрівся з комісією молодих православних і католицьких богословів, яка діє при фонді «Pro Oriente». Кардинал був запрошений 16-ма її членами, які походять з різних країн світу, на засідання до Відня. Звертаючись до молодих теологів, він висловив задоволення, що фонд «Pro Oriente» будує мости між поколіннями для продовження екуменічного діалогу.

Кардинал Кох зізнався, що сумує за «гарячим бажанням» розділених християн бути разом. «Я найбільше страждаю від того, що християни більше не страждають від свого поділу», — сказав кардинал Кох. Причину цього він бачить у постмодерністському мисленні, яке пропагує різноманітність, а кожне прагнення до пошуку єдності вважає «підозрілим». Тим не менш, питання про єдність християн повинно підніматися знову і знову з «ввічливою з завзятістю», як образно сказав ієрарх. Ісус під час своєї прощальної промови побажав єдності, як умови віри світу в Нього. Це особливо важливо в сучасному секуляризованому середовищі, щоб християни спільно свідчили про Євангельське послання. І це загальне свідчення можливо вже зараз, навіть якщо ще відсутня «євхаристійна громада».

Голова Папської ради покладає велику надію на «всеправославний Собор», підготовка якого триває вже близько 50 років. Він сподівається, що ця подія станеться найближчим часом. Православ'я могло б показати таким чином, як переживає єдність на підставі своєї традиції. «Всеправославний Собор» став би «великим кроком» для всього християнського світу, вважає ватиканський кардинал.

Фонд «Pro Oriente» був створений в 1964 р. кардиналом Францем Кенігом для збереження і розвитку відносин між Католицькою та Православною Церквами. Імпульсом для його появи став II Ватиканський Собор і його екуменічний декрет «Unitatis Redintegratio».

На робочій сесії у Відні молоді богослови обговорили низку тем, актуальних для екуменічного діалогу, наприклад, питання першості і синодальності. Наступне засідання відбудеться у жовтні 2014 року.

СREDO