Мови

 

Статті на екуменічну тематику

Не помилюсь, якщо скажу, що очі більшої частини християн цілого світу сьогодні прикуті до Святої землі, де відбувається зустріч Папи Франциска і Патріарха Константинопольського Варфоломія. Зустріч знакова з багатьох оглядів, але перш за все тому, що ювілейна. Рівно 50 років тому Папа Павло VІ зустрівшись там таки на Святій землі з Патріархом Константинопольської Церкви Атенагорасом розірвали майже тисячолітню історію неприязні.
Найчастіше слово «діалог» по відношенню до понтифікату Івана Павла ІІ вживається в контексті екуменічного діалогу з іншими визнаннями християнства, а також діалогу з нехристиянськими релігіями, а особливо юдаїзмом та ісламом.
У Кіровограді наразі будуються мінімум чотири церкви, одна із них-у самому кінці вулиці Героїв Сталінграда (район Жадова) між останніми будинками міста. Це храм Української Греко-Католицької Церкви на честь Різдва Святого Івана Хрестителя. Він має відкритися через кілька років, а поки що служба ведеться поруч у гарній дерев’яній капличці на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі. Настоятелем тут служить отець Іван Третяк, який є одночасно протопресвітером Кіровоградським УГКЦ.
Нинішні уявлення про екуменізм, що побутують серед вірних різних Церков та християнських спільнот, походять із надзвичайно різних розумінь Церкви: чи то англіканської теорії гілок, яка залишається доволі популярною, чи інших протестантських моделей, які заперечують видиму єдність Церкви й наполягають тільки на духовній єдності Церкви. Отже, який він, екуменізм у Католицькій Церкві?
Інтерв'ю з Президентом Папської Ради сприяння єдності християн. Католицький оглядач. Переклад за матеріалами: Zenit - Agnuz
ВИКТОР ЕЛЕНСКИЙ, - "Зеркало недели". К 30-летию снятия анафем 1054 года
ПРОТОІЄРЕЙ ІГОР Ю. КУТАШ, лектор Колегії Святого Андрея у Вінніпезі (Канада) - Людина і світ. - 1990. - №12. - С. 15-20.
РОМА ГАЙДА - В основі статті лежить доповідь п. Роми Гайди на конференції «Спадщина Папи Івана Павла II» (Університет Ла-Саль, Філядельфія, 4 червня 2005 р. ).