Мови

 

Відкритий семінар проф. Антуана Флейфеля «Контекстуальне арабське богослов'я, його креативність і сучасні виклики»

10 грудня о 16.00

Інститут екуменічних студій УКУ запрошує на відкритий семінар проф. Антуана Флейфеля (Ліван-Франція) «Контекстуальне арабське богослов'я, його креативність і сучасні виклики».

Дата: п'ятниця 10 грудня

Час: 16:00

Місце: Семінарська кімната Філософсько-богословського факультету УКУ (101)

Онлайн трансляція: zoom, facebook, youtube 

https://us06web.zoom.us/j/81450493678?pwd=Mm9iVVhyNDhsdWRiOXJGZ0c2KzVSdz09

Meeting ID: 814 5049 3678

Passcode: 745221

Впродовж кількох останніх років тема контекстуального богослов’я є актуальною для українського християнства. Професор Антуан Флейфель є чи не єдиним арабським богословом, який намагається дати дефініцію контекстуальному богослов’ю в країні, яка має багатолітній й щоденний досвід співжиття різних Церков й двох великих релігій: ісламу і християнства.

Автор пропонує аналіз розвитку локального богослов’я, яке формується на перетині різних церковних традицій, релігій, культурних та геополітичних впливів. Він систематизує різні ключові поняття своєї «нової богословської парадигми», показує відмінність між контекстуальним та класичним богослов’ям.

На прикладі контекстуального богослов’я Лівану професор покаже не лише його багатство і творчість, але й спробує показати цінність контекстуального богослов’я для викликів сучасного світу.

Антуан Флейфель - франко-ліванський, доктор філософії (Університет Paris 1 Panthéon-Sorbonne) і доктор теології (Університет Страсбурга), Антуан Флейфель керує Інститутом християнського сходу, який він заснував у Парижі в червні 2020 року за підтримки Œuvre d’Orient. Професор Університету Святого Йосипа в Бейруті, він є головним редактором журналу «Perspectives & Réflexions», який видає l’Œuvre d’Orient, і директором збірки «Pensée religieuse et philosophique arabe», яку видало видавництво L’Harmattan. Він є автором численних статей та кількох книг, зокрема La théologie contextuelle arabe (L'Harmattan, 2011), Géopolitique des chrétiens d'Orient (L'Harmattan, 2013), Les dieux Criminels (Cerf, 2017), La prière maronite (Сальватор, 2020).