Мови

 

Конкурс «Репортери надії в Україні»

Конкурс для журналістів, які готові своїм пером і словом нести свідчення надії в український інформаційний простір, і таким чином долати атмосферу відчаю, безсилля і апатії.

"Репортери надії в Україні" - це конкурс на кращу статтю, репортаж або програму, яка є «інформацією-носієм рішень» (інформація, яка не лише представляє важливі питання сучасного суспільства, а й дає на них конкретні відповіді і показує шляхи вирішення проблем та спонукає людей до дій).

 

 

Організатор конкурсу – Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету за підтримки французької асоціації «Репортери надії». Конкурс створено на зразок подібного проекту, який вже п`ять років успішно реалізується у Франції (www.reportersdespoirs.org).

В Україні над проектом працюють студенти Магістерської програми екуменічних наук Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завдання конкурсу: заохотити журналістів писати цікаві матеріали, які не тільки висвітлюють проблеми, а й подають шляхи їх вирішення; спонукати кожного українського читача/слухача/глядача не бути пасивним споживачем, а впливати на інформаційний простір, звертаючись до редакцій ЗМІ і висловлюючи свої побажання і зауваження.

Визначення найкращих робіт відбуватиметься у трьох категоріях:

- відео,

- аудіо,

- друкований матеріал у пресі чи Інтернеті.

Для участі в конкурсі приймаються матеріали, що містять «інформацію-носій рішень», озвучені, показані у будь-яких українських засобах масової інформації (українською або російською мовою), а також розміщені в електронних ЗМІ в період з 1 травня 2008 року по 1 травня 2009 року і відповідають наступним вимогам:

- повага до особистості кожної людини;

- доступність для розуміння широкого кола людей;

- сприяння подоланню концептуалізму на основі дослідження конкретного прикладу;

- креативність і динаміка у викладі матеріалу;

- містять конкретні рішення проблем;

- дають конкретні відповіді на актуальні питання світового, національного чи місцевого значення;

- базуються на моральних цінностях та журналістській етиці;

- передають складність і комплексність певного феномену та різні підходи для його сприйняття.

Напрямки конкурсних робіт: політика-економіка; суспільство-культура-релігія; наука-здоров’я-навколишнє середовище.

Роботи на Конкурс можуть подавати як автори, так і читачі (глядачі/слухачі) із супровідним листом у довільній формі, де зазначається автор, реквізити видання, телеканалу чи радіо (назва, поштова адреса, номер телефону, електронна адреса, адреса веб-сторінки (якщо є), тираж), дата опублікування матеріалу і короткий опис статті, репортажу або програми, її автора або оцінка читача.

Також студенти здійснюють моніторинг українського медіа-простору і відбирають матеріали, які відповідають критеріям і умовам конкурсу.

Конкурсні матеріали оцінюватиме експертне журі, до складу якого входять відомі українські журналісти.

Матеріали на конкурс приймаються до 5 травня 2009 року.

Конкурс проходитиме в два етапи. Перший етап завершиться 14 травня 2009 року прес-конференцією в Українському Католицькому Університеті, де буде представлено по 10 найкращих матеріалів у кожній з трьох категорій (відео, аудіо, публікації).

Другий етап завершиться 27 травня 2009 року заключною прес-конференцією, під час якої буде оголошено осіб, які посіли перше, друге і третє місце в кожній категорії. Нагородження переможців відбудеться під час урочистого вечора 27 травня. Спеціальними гостями заходу будуть представники французької асоціації „Репортери надії” та відомі українські громадські діячі, які мають високий моральний авторитет у нашому суспільстві.

Троє авторів, які посядуть перші місця у кожній окремій категорії, отримають грошові винагороди у сумі 4000 грн. і дипломи учасників конкурсу. Автори, які займуть два наступні місця - призи від спонсорів і дипломи учасників конкурсу. Всі інші автори, учасники другого етапу, отримають дипломи учасників конкурсу.

Матеріали з поміткою «На конкурс» надсилайте на адресу Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету: 79011, Львів, вул. Свєнціцького, 17, або на електронну адресу reporternadii@gmail.com.

На Конкурс подаються оригінали газетних чи журнальних публікацій (або ксерокопії газетних і журнальних шпальт), видрукувані копії матеріалів електронних ЗМІ, копії аудіо- чи відео запису матеріалу на компакт-диску з ефірною довідкою. Обсяг конкурсних матеріалів: друковані - не більше 15 тис. знаків, відеоматеріали тривалістю до 60 хв., аудіоматеріали - до 30 хв.

Координатор проекту - Світлана Ярошенко, 8 (050) 71-58-222, +38 (032) 240-99-40 (вн. 191, 273), факс: +38 (032) 240-99-50.