Мови

 

Культура

  • «Добрий концерт». У Києві заради благодійності заграли українські джазові колективи. Гонорари музикантів та усі виручені кошти від продажу квитків підуть на допомогу знедоленим тваринам.
  • Національний музей Тараса Шевченка облаштували для потреб неповносправних відвідувачів. Там демонструють картини Кобзаря незрячим, розповідають його біографію тим, хто погано чує, та піднімають ліфтом відвідувачів на візках. Тарас Шевченко – для незрячих: "Кобзар" шрифтом Брайля, барельєфи, картини та пензлі – хоч і музейні експонати, та цим відвідувачам їх дозволяють брати до рук. Та переважно люди з вадами зору сприймають експонати на слух, так, як їх описують екскурсоводи.
  • У Мистецькому Арсеналі наразі людно, гучно і лунають дитячі голоси. Тут стартував Арсенал Ідей - дитячий міждисциплінарний освітній проект. Вже третій рік поспіль Арсенал займається стимулюванням активного світосприйняття та креативного мислення, творчих та наукових пошуків, досліджень, генерування ідей, всебічного розвитку дітей та підлітків. Статусу фестивалю додала перша леді країни. Марина Порошенко зі своїми дітьми завітала на відкриття.
  • Митці, що об'єдналися у проекті ART-мобілізація, хочуть вивести мистецтво з галерей на вулиці міст та сіл України і пропагувати таким чином мир та єдність. Ідея проекту ART-мобілізації почала оформлюватись ще два роки тому. Діана Карпенко-Кантер, співзасновниця мистецького хутора Обирок, вирішила створити спільноту людей, які “відчувають світ красиво” і втілюють своє бачення у життя. “Мета полягає в тому, щоб збирати команду, обирати якесь місце — і за визначений термін перетворювати його на креативний арт-простір”.
  • Патріоти, готові в будь-який час захищати свою землю, були споконвіку. І наочно це демонструє фотовиставка «ВОЇН КРІЗЬ ВІКИ». На стінах виставкової зали музею Шевченка розвісили світлини воїнів різних епох та націй аби показати - боротьба і оборона українських земель триває віками. Та не лише фотографії можна тут споглядати. У рамках проекту для усіх охочих проводять лекції з історії України...
  • У Дніпропетровську в середу студенти організували акцію «Фотосушка» на підтримку поранених бійців АТО. На алеї біля Університету митної справи та фінансів, вихованці якого були ініціаторами заходу, молоді люди натягнули мотузки для прання, прикріпивши до них прищіпками сотні своїх світлин. За словами організаторів, долучитись до цієї виставки просто неба можуть всі охочі, як фотоаматори, так і професіонали, – кожен може принести свої фотографії, які вважає гідними уваги, й «розвісити сушитись» поряд.
  • У Стокгольмі відкрився Перший скандинавський фестиваль українського кіно – 100% громадянська ініціатива. Чи витягнуть на собі волонтери і українську культуру? «Ради Бога, манжети надіньте, що-небудь їм скажіть: вони питають, чи єсть у нас культура!» - розпачливо писав наприкінці одної з українських революцій Павло Тичина. Директорія УНР одним із перших рішень і спробувала зробити саме це: заснувала Українську республіканську капелу Олександра Кошиця, яка мала винятково гастролювати за кордоном і просувати там імідж новопосталої України через музику. З гастролей капела так і не повернулася – з причини припинення існування самої УНР. Але на одному з концертів американський композитор почув леонтовичівського «Щедрика». За кілька років його співала вже ціла Америка – як “Carol of the Bells”.
  • Загальноосвітня школа, всі учні якої грають в оркестрі, — це важко уявити. Але у невеличкому селі Надеждівка Новомосковського району уже декілька років втілюють такий експеримент. 38 учнів від 2-го по 9-й клас об’єднав вчитель музики, який приїхав з міста. І зробив так, що після занять діти не поспішають додому, а лишаються на репетиції. Грають на кларнетах, домрах, мандолінах, скрипці та баяні — і це без спеціальної освіти. Наша знімальна група познайомилася з такою незвичайною школою та переконалася: якщо є бажання — все можливо. Софія Богуцька -докладніше в вечірніх новинах.