Мови

 

Регулярні банери

Міжнародний семінар Українського християнського академічного товариства відбудеться у Києві

ПРО ВИКЛИКИ МІШАНИХ ПОДРУЖЖІВ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРАВОСЛАВНО-КАТОЛИЦЬКОГО ЗБЛИЖЕННЯ НА МІЖНАРОДНОМУ СЕМІНАРІ У КИЄВІ

У четвер, 14 червня 2018 року, у Відкритому православному університеті Святої Софії-Премудрості,

в межах 11 Екуменічного соціального тижня «Молодь. Вiра. Покликання»  відбудеться Мiжнародний семiнар Українського християнського академічного товариства (УХАТ). Семінар матисе дві сесії: «Екуменічні виклики мішаних подружжів» та «Перспективи православно-католицького зближення».

Час проведення: 10:00 – 13:50

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 24, національний заповідник «Софія Київська».

Участь у семiнарі доповідатимуть:

На першій сесії  - о. Богдан Матвійчук, православний священик УПЦ у Великій Британії (Константинопольський Патріархат); 

о. Ален Мостер, римо-католицький священик і викладач університету Марк Блок у Страсбурзі, Франція;

о. Олександр Язловецький, ректор  римо-католицької семінарії у м.Городок Хмельницької області.

 

«У першій частині семінару говоритимемо про мішані подружжя. Мішані подружжя надзвичайно чутливі до питання відсутності єдності християн. Вони щодня відчувають брак церковної єдності і змушені вибудовувати свою особисту модель єдності», - розповідає Тарас Дмитрик, відповідальний секретар УХАТу.

 

Під час другої сесії  президент Інституту екуменічних студій о. Іван Дацько говоритиме про результати Міжнародної православно-католицької богословської комісії, яка відбулася на дня у Греції. «Ідея обговорити це питання виникла на хвилі перспективи об’єднання українського православ’я в єдину помісну автокефальну Церкву з подальшим канонічним її визнанням Церквою-Матір’ю Вселенським Константинопольським Патріархатом», - ділиться відповідальний секретар УХАТу. Також розкриє погляд з діаспори на православно-католицькі відносини о. Богдан Матвійчук.

Отець Андрій Дудченко, священик УПЦ, поділиться своїми роздумами про розуміння першості та автокефалії в сучасному контексті.

Модеруватиме захід ректор  Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко.

 

Вхід вільний. Програма у додатку.

 

СТРАСНА ДОРОГА ВАСИЛЯ КУРИЛИКА

"Страсті Христові" презентуватимуть в Домініканському Соборі

У вівторок, 19 червня,  в Храмі Пресвятої Євхаристії (Домінікансьвому Соборі) у Львові відбудеться презентація мистецької книги «Страсті Христові» канадського художника українського походження Василя Курилика. 

Початок заходу о 16.00 год.

 

Автор ідеї публікації книги - мистецтвознавець, доктор Христина Береговська. До реалізації задуму долучився Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. 

Курилик - єдиний митець, котрий вірш за віршем проілюстрував Страсті Христові за Євангелієм від Матея. Серія складається зi 160 творів. Шанувальники творчості художника справедливо зазначають: «Він є небуденним остільки, що бажає, щоб те світло прошивало його серце там, де терпіння торкається божеського й людського, що в генія сполучене в одне».

 

Митець дуже довго йшов до того, щоб проілюструвати цю серію картин. Кожна із полотен має своє мистецьке трактування подій та художнє переосмислення. Важливо, що видання «Страсті Христові» є першою книгою про мистецтво Курилика в Україні.

 

Книгу публікують чотирма мовами – українською, англійською, французькою та іспанською.

 

Це фактично перше знайомство українців із художником, натомість в Канаді про нього написано і видано 36 книг.

Довідка:

Василь Курилик – народився у родині фермерів-емігрантів (діди якого походили з Буковини) 3 березня 1927 році в штаті Альберта. Навчався і творив у різних мистецьких середовищах Канади, Мексики і Великої Британії.

 

 Прес-центр Інституту екуменічних студій УКУ 

 

Відкрита лекція Мирослави Гонгадзе

 

Інститут екуменічних студій в межах Всеукраїнського суспільного форуму 11 «Екуменічний соціальний тиждень» запрошує на відкриту лекцію Мирослави Гонгадзе "Віра-Покликання-Відвага. Молодь як рушій змін".Дата проведення: п'ятниця, 11 травня 2018 року

Час: 15: 00 

Місце проведення: Львівська міська рада, Мала сесійна зала

Мирослава Гонгадзе - телеведуча, журналіст, юрист, головний редактор і керівник Української редакції Всесвітньої служби «Голосу Америки» (Вашингтон, США) 

Для участі просимо зареєструватись - https://docs.google.com/forms/d/1xeaSPNJ2BcBUOh1p4quT3ibSCa7Kwnjdxo0hMNyLjtI/edit 

 Вхід вільний! 

 

7 кроків до доброзичливості