Мови

 

ІЕС у цитатах

  • Наша держава сьогодні потребує високодуховних особистостей, які спроможні жити в релігійно плюралістичному суспільстві. Виховання поваги до іншого, його релігійних цінностей є необхідно важливою запорукою громадянського суспільства, яке ми всі сьогодні намагаємося спільно збудувати. Діяльність, якою замається Інститут Екуменічних Студій, спрямована саме на це. Це непростий процес, вимагає багато зусиль, багато терпіння, наполегливості. Система сучасної освіти збагачується саме такими навчальними програмами, як МПЕН. Спеціалізація «християнська етика та релігійна журналістика» сьогодні є надзвичайно актуальними та популярними. Ще хочу зазначити, що студенти, які навчаються на МПЕН, є кращими студентами філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка. І це факт доконаний.
  • Ми насправді можемо пережити не просто “екуменізм Життя”, але християнськість примирення і вибачення один перед одним. Можемо вказати на віруючих осіб (…), чиї дії, часто шокуючі, дивовижні, якщо незначні, повертали життя, повертали весну туди, де панував холод і безплідність. З них вийшли такі заклади, як Свято-Сергіївський Інститут, Шевтонський монастир та багато інших парохій, будинків гостинності, шкіл та братств. УКУ у своєму відродженні є саме таким знаком приходу весни, ІЕС в Україні також є найзначнішим знаком весни та надії. Якби в майбутньому не було створено, як припустив Антуан Аржаковський, моделі церковного собору, не офіційного, а в якості експерименту, його можна було б скликати в любові, просто щоб побачити, якою є єдність у вірі і що ми могли б молитовно обговорити.
  • Релігійна ситуація в Україні, з її історичною пам’яттю про трагічний спільнотний конфлікт, могла б бути придатною для дослідження у перспективі побудови довіри. Оскільки без встановлення бодай мінімуму основної довіри і впевненості між різними спільнотами малоймовірно, що вдасться створити щирі екуменічні стосунки. Усвідомлення цього надає особливої важливості інавгурації екуменічного інституту в Українському Католицькому Університеті у Львові. Я вітаю Університет з початком цієї далекоглядної ініціативи і я вшанований запрошенням стати частиною патронажного комітету цього інституту.
  • Щоб дійти до остаточної мети екуменічного руху, Церква потребує святих, добрих, смиренних і водночас гідних, компетентних та освічених чоловіків і жінок, які бажають сповнити волю Христову, задля цього живуть, щодня в цьому наміренні моляться й готові до діялогу, хоч яким важким він буде. Щоб це здійснити, треба мати не лише візію, а й докладне знання минувшини й тих історичних подій, які, на жаль, призвели до того, що ми сьогодні не є тією одною Церквою, якої хотів Христос. Тому при різних університетах світу, особливо впродовж останнього півстоліття, постають інститути екуменічних студій, які вивчають це питання і діють у дусі поєднання. У цьому дусі Глава Української Греко-Католицької Церкви та Синод Єпископів УГКЦ дали своє благословення на почин Українського Католицького Університету заснувати Інститут Екуменічних Студій, який молитвою, щоденною наукою, дослідницькою працею і шляхом діялогу прямуватиме до здійснення Христового заповіту “щоб усі були одно”.
  • Інститут Екуменічних Студій бажає поширювати екуменізм життя, вкорінений у дружбі. Це означає, в першу чергу, що він передбачає розвивати дослідницькі програми про діяння, котрі дозволять мільйонам християн перетворити їхню віру у щоденному житті в праведну позицію перед Богом.
  • Україна належить до тих країн, які особливо тяжко страждають від розмежування. Ми всі знаємо, наскільки воно болюче. Можливо, саме цей біль спонукав великодушні серця, щоб присвятити себе новому екуменічному проекту, що називається Інститут Екуменічних Студій при Українському Католицькому Університеті. Святе Письмо каже: „Бо любов до Христа спонукає нас” (1 Кор 5, 14). Йдеться дійсно про справу невідкладну, натхненну любов’ю до Господа, і я переконаний, що саме вона лежить в основі і цього благородного почину Української Греко-Католицької Церкви.