Мови

 

Студенти МПЕН на Соціальному тижні у Франції

2010-12-09 11:45

Протягом трьох днів понад 4 тисячі учасників з 22 країн Центральної та Східної Європи слухали доповіді науковців, соціальних працівників, священиків. Були вислухані особисті свідчення окремих мігрантів із різних країн, зокрема, як проходив їхній процес адаптації та прийняття у французьке життя. Було багато цікавих та позитивних відгуків із їхнього боку. Ці люди розповідали, чи відчувають себе французами, чи пак частиною нової Батьківщини.

Учасники круглих столів говорили про необхідність побудови стосунків довіри і відповідальності, що дуже перегукувалося з темою цьогорічного Екуменічного Соціального Тижня у Львові. Багато уваги було приділено виступам священиків та пасторів різних конфесій, адже міграція у Франції часто зачіпає релігійні почуття її громадян. Проте, незважаючи на поширення ісламу в цій країні, все ж Церква засвідчила свою готовність прийняти кожного. Вона, опираючись на принцип гідності кожної людини, закликала до пильності проти дискримінації, расизму та ксенофобії.

Окрім участі у сесіях Соціального тижня, студенти мали змогу зустрітися і з емігрантами з України у греко-католицькій церкві Св. Володимира та з настоятелем о. Михайлом Романюком, який розповів студентам про заснування української катедри та життя парафіян. При церкві діють курси французької мови, а також проводиться катехизація та навчання предметам, що стосуються української історії, мови та культури, для дітей українських мігрантів. Доволі чисельною є парафіяльна громада. Отець Михайло розповів, що катедра зосереджує навколо себе духовно-культурне життя українців у Парижі, підтримує зв’язок із Україною та сприяє входженню у французьке суспільство. Як розповіли самі прихожани, французька влада доволі ліберально ставиться до мігрантів і надає їм певний соціальний захист.

Безумовно, не менш цікавими були туристичні маршрути по Парижу. Студенти побували у визначних місцях та отримали незабутні враження від Лувру, Версальського і Люксембурзького замків, Собору Паризької Богоматері та інших відомих на увесь світ споруд та культурних пам’яток. Поїздка збагатила студентів не тільки незабутніми враженнями від самого Парижу, а й цінним міжкультурним та релігійним досвідом.

Оксана Гудима

Галина Білак