Мови

 

Стівен Гарпер: «Демократичні принципи свободи запорука світлого майбутнього»

2010-10-28 17:30

У виступі прем’єр-міністр нагадав про історичні події здобуття незалежності України та роль Канади у них. Ця країна одна з перших визнала нову державу Україну у 1991 р. Адже там найчисельніша українська діаспора. Близько 500 тис. українців і більше мільйона жителів, що мають українські корені.

За словами Стівена Гарпера візит пов'язаний з питанням визнання голодомору. Два роки тому Канада визнала цю страшну трагедію як факт геноциду проти українського народу. Натомість сьогодні погляд на це питання в самій Україні дещо змінився. Так як процес еміграції до Канади відбувався хвилеподібно то уряд знав про тоталітарну практику на теренах України ще від початку століття і до останніх років ХХ ст.. Багато людей були в часи голодомору в Україні і виїжджаючи до Канади свідчили там про правдиві події того часу. Тому Канада була добре поінформована про ситуацію в Україні і не вагаючись визнала незалежність та геноцид. Гість читав виступ двома мовами: англійською та французькою, так як у Канаді є дві державні мови.

Наприкінці прем’єр-міністр Канади зазначив, що ніхто не знає яким буде наше майбутнє, але це залежить від молоді. І якщо будемо будувати шлях на демократичних принципах, основним з яких є свобода, то нас чекає щасливе майбутнє.

Також на зустрічі з Стівеном Гарпером були з студенти МПЕН, яка мали нагоду не лише послухати виступ прем’єр-міністра Канади, але й сфотографуватись.

Микуляк Анна