Мови

 

3-ий Екуменічний Соціальний Тиждень у Львові

2010-09-03 10:15

Серед відомих гостей – Катерина Ющенко, Голова Наглядової Ради фонду «Україна 3000», Мартін Райзер Голова Світового Банку в Україні, Молдові та Білорусії, Марк Харді, доктор філософії, директор Неприбуткових Адміністративних Програм Університету Нотр Дам, посол Франції в Україні Жак Фор, а також Даніель Карон, посол Канади в Україні. Поділиться своїм досвідом Бернард Шеневез, Віце-Президент Соціальних тижнів Франції. 

Організатори Екуменічного Соціального Тижня: Інститут Екуменічних Студій, Український Католицький Університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Адміністрація, Національний Університет «Львівська Політехніка».

У рамках 3-го Екуменічного Соціального Тижня відбудеться академічна конференція «Довіра. Відповідальність. Філантропія», де акцент робитиметься на діяльності філантропічних організацій в Україні та розвитку філантропії у світі. Будуть обговорюватись питання відсоткової філантропії та ефективного законодавства як основи розвитку громадянського суспільства.

За словами голови Секретаріату 3-го Екуменічного Соціального Тижня Ірини Кітури, усі заходи витримані в «дусі екуменізму» та передбачають якомога ширше залучення громади. «Нове суспільство, об’єднане та згуртоване, філантропічне та небайдуже до потреб ближнього, незалежно від положення в суспільстві, релігійної та національної приналежності – це абсолютно реальна модель взаємодії суспільства», - зазначає координатор Тижня.

Під час Тижня заплановано круглі столи, на яких буде представлено досвід співпрацю між Церквою та владою, бізнесом та соціальними організаціями, майстер-класи для громадських організацій, представників Церков, альтернативні шляхи вирішення конфліктів, партнерство в соціальних ініціативах. Відбудеться також науково-практична конференція «Християнська етика як спосіб виховання молоді». Також буде обговорено роль ЗМІ у вирішені суспільних проблем і представлення філософії конкурсу «Репортери надії в Україні» відомими українськими журналістами.

Серед інших родзинок Форуму - виставки-семінари («Діти та ікона», «Забутий світ»), концерти, візити та виставка соціальних організацій, IV Міжнародний фестиваль родинної творчості «Берегиня», і звичайно «День довіри» для молоді, підготовлений спільно з Екуменічною Християнською спільнотою Тезе.

Однією з пріоритетних цілей цьогорічного Екуменічного Соціального Тижня є створення Національної ради ЕСТ та створення Національної мережі ЕСТ, поштовхом для цього стало побажання учасників 2 ЕСТ з інших міст, які, як і ми, бачать потребу у розширенні проекту на загальнодержавний масштаб. Проект «Екуменічний Соціальний Тиждень» реалізовується уже три роки поспіль і об’єднав релігійну еліту, бізнес, владу, громадський сектор не лише України, але Європи.

Інститут Екуменічних Студій